Cytosan Fomentum Energy

Cytosan Fomentum Energy

 Použitie: Bolesti pri menštruácii. Zápal zuba – vačok. Môžete použiť aj na kozmetické masky, obklady, detoxikácia, omladenie pokožky, masážne obklady chrbtice, svalov, kĺbov, tváre, krku a hlavy. Poškodené a narušené tkanivo – opuchy, hematómy, odreniny, úrazy, pooperačné stavy, zápalové oblasti, chemické zaťaženie kože, ožiarenie, zasiahnutie žiarením UV, umývanie a kúpanie (čistenie a ochrana kože), oplachovanie (poranená a poškodená koža), nanášanie na postihnutie miesta vo forme hustého roztoku s vodou (tzv. bahno), maximálna detoxikácia ochrana, oživenie tkanív. Cytosan Fumentum je bioinformačný širokospektrálny regeneračný prípravok s obsahom humátu draselného, lignohumátu draselného, silymarínu a kyseliny jantárovej. Energetické dráhy Cytosan Fumentum harmonizuje predovšetkým dráhy hrubého a tenkého čreva, žalúdka, pečene, žlčníka, sleziny a riadiacu dráhu.

33,79 € s DPH

Výrobca: ENERGY

Zloženie Cytosanu Fomentum

Humát draselný – draselná soľ humínových a fulvových kyselín.
Humínové látky sú špecifickou skupinou vysokomolekulárnych a nízkomolekulárnych látok tmavej farby, ktoré vznikajú pri procese rozkladu organických zvyškov v pôde. Tvorí súčasť rašeliny (aj hnedého uhlia). Ide o mimoriadne bioaktívne látky, ktorých štruktúry vykazujú vysokú povrchovú sorpčnú, chelátotvornú a iontovo-výmennú aktivitu.
Pôsobí aj proti rozvoju plesní a niektorých vírusov v tele. Detoxikačný proces je spojený s lepším okysličením buniek a prebieha v celom tele a vo vnútri orgánov, nielen na ich povrchu.

Lignohumát draselný – tretia generácia v spôsobe získavania humínových látok.
Základnou surovinou je čistá drevná hmota. Pôvodná surovina je mladšia než u humátu a obsahuje viac humínových látok. Lignohumát je rozpustný vo vode, a preto je veľmi vhodný na použitie na koži.
Spojením oboch foriem humátu sa zjednocujú všetky ich pozitívne vlastnosti a ich využitím pomocou obkladov a nánosov sa uskutočňuje maximálna detoxikácia, ochrana a oživenie tkanív.

Silymarín je súhrnný názov pre rastlinné flavonoidy, ktoré sa získavajú zo semien pestreca mariánskeho (Silybum marianum) a pomáhajú ochraňovať a regenerovať pečeňové bunky. Ochranný účinok silymarínu je daný predovšetkým stabilizáciou bunkových membrán a priaznivým ovplyvnením činnosti pečeňových buniek. Tlmí účinky niektorých pečeňových jedov, odstraňuje z tela voľné radikály, uľahčuje vylučovanie žlče a utišuje kŕče. Prostredníctvom svojej horkej podstaty podporuje metabolizmus a trávenie.

Kyselina jantárová je obsiahnutá nielen v jantári, ale je aj bežnou zložkou prakticky všetkých rastlinných a živočíšnych tkanív. Nachádzame ju v rebarbore, ríbezli, egreši, mede, ale aj v mäse, syroch a víne. Jantár je vlastne skamenená živica prevažne treťohorných ihličnanov, najmä borovíc. Používal sa ako riešenie chorôb očí, uší, žalúdka, štítnej žľazy a ako prevencia tvorby obličkových kameňov.

Kyselina jantárová:

 • hrá dôležitú úlohu v bunkovom metabolizme
 • (zúčastňuje sa na Krebsovom cykle)
 • aktivizuje činnosť všetkých orgánov
 • má regeneračné účinky na bunky
 • zvyšuje vstrebávanie železa v organizme

Draslík je nevyhnutný pre normálnu činnosť svalov a aktivitu množstva enzýmov. Podieľa sa na udržiavaní bunkového membránového potenciálu. Dostatočné zásobenie tela draslíkom účinkuje preventívne proti artérioskleróze a vysokému krvnému tlaku. Draslík udržiava v tele rovnováhu so sodíkom, povzbudzuje a reguluje činnosť obličiek a stimuluje duševnú činnosť zvýšením prísunu kyslíka do mozgu. Zúčastňuje sa na prenose nervových impulzov a komunikácii medzi bunkami. Tento prvok ovplyvňuje okrem iného aj vylučovanie odpadových látok a je nevyhnutný pre správnu činnosť pankreasu. Stimuluje vylučovanie inzulínu, pomáha pri premene glukózy na glykogén, podporuje vymiešavanie žalúdočných štiav.

Použitie Cytosanu Fomentum

 • umývanie a kúpanie (čistenie a ochrana kože)
 • oplachovanie (poranená a poškodená koža)
 • nanášanie na postihnutie miesta vo forme hustého roztoku s vodou (tzv. bahno)

Látky v Cytosane Fomentum sú schopné prestupovať do tkanív a viazať na seba odpadové látky a spolu s Pentagramom krémov® pomáhať čisteniu, obnove a ochrane buniek.

Oblasti použitia:

 • kozmetika
 • masky, obklady, detoxikácia, omladenie pokožky
 • masáže
 • obklady chrbtice, svalov, kĺbov, tváre, krku a hlavy
 • poškodené a narušené tkanivo – opuchy, hematómy, odreniny, úrazy, pooperačné stavy
 • zápalové oblasti
 • chemické zaťaženie kože, ožiarenie, zasiahnutie žiarením UV

Zaujímavosti pri použití Cytosanu Fomentum

Zápal zuba – vačok
Na kožu nad zub a najbližšiu lymfatickú uzlinu nanesieme „bahno“ z Cytosanu Fomentum. Necháme pôsobiť 20 minút, potom umyjeme vodou a nanesieme silnejšiu vrstvu Artrinu. Keď krém stmavne, miesto umyjeme vodou a opäť natrieme. Pri bolesti opakujeme aplikáciu Cytosanu Fomentum niekoľkokrát v priebehu dňa v hodinových intervaloch až do utíšenia bolesti.

Bolesti pri menštruácii
Na kožu nad maternicu a trieslové uzliny nanesieme „bahno“ z Cytosanu Fomentum (od pupka po triesla). Necháme pôsobiť 20 minút, umyjeme vodou a natrieme silnejšou vrstvou Cytovitalu. Po hodine umyjeme a opäť nanesieme Cytovital (v hodinových intervaloch). Postup po 10 hodinách od začiatku opakujeme.

Vždy aplikujeme tak dlho, kým bolesť neodznie.

Všetky aplikácie je nevyhnutné konzultovať s odbornými poradcami Energy.

Dávkovanie:
Jeden nános vyrobíme tak, že naberieme rovnú kávovú lyžičku a pridáme 3–4 kvapky vody.
"Bahno" musí byť dostatočne husté. Nanášame prstami ľahkým roztieraním.
Nános je vhodné nechať zaschnúť po dobu 20 minút, poprípade prikryť čistou prírodnou tkaninou.
Nebaliť do umelých látok ani mikroténu.

Cytosan Fomentum obsahuje na rozdiel od bežného Cytosanu látky nevhodné na vnútorné užívanie!

Nepoužívajte vnútorne!

Upozornenie:
Výrobok je nevyhnutné skladovať na suchom a temnom mieste, uchovávať pri teplote 10-25°C a chrániť pred mrazom.

Nový komentár

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Cytosan Energy

  Koncentrát humátu draslíka obohatený o silymarín a kyselinu...

  64,67 € s DPH

 • Cytosan Inovum Energy

  Na detoxikáciu a  zlepšenie trávenia Cytosan Inovum je...

  53,27 € s DPH

 • Cytovital Energy

  Bioinformačný krém na výživu buniek pokožky a jej silnú...

  14,67 € s DPH

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info