Vitajte na našej znovu spustenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

7 druhov smiechu

Každý deň s úsmevom je najlepší spôsob ako sa udržať zdravý fyzicky, ale aj psychicky. Počas smiechu sa v tele vytvárajú hormóny šťastia, ktoré blahodárne pôsobia aj na telo a aj na psychiku. Okrem toho je smiech veľmi nákazlivý a s usmiatymi ľuďmi sa ostatní cítia dobre a radi. Takto si vieme ľahko získať príjemnú spoločnosť.

  • Smiech je najlepšia výživa pre dušu.
  • Smiechom od srdca vytvárame proces samoliečenia.
  • Do usmiatých tvári je ľahké zaľúbiť sa.
  • Smiechom sa veľmi dobre chudne a posilujú sa pri ňom brušné svaly.

Niekedy však prežívame dni, keď sa nám do smiechu nechce. Je pocit akoby nie je na čom sa smiať. Náša psychika potrebuje z času na čas priestor vysporiadať sa so životnými situáciami. Vtedy  smútok, bolesť sú prirodzenými súčasťami života.

Existujú však štúdie, ktoré tvrdia, že aj keď nám nie je do smiechu a vylúdime na dlhší čas na tvári úsmev, je to signál pre mozog, aby vyprodukoval nejaký ten hormónik šťastia. Ak sa vylúčia hormóny šťastia, sme schopní nájsť lepšie riešenia pre seba a aj svoje okolie. Dokážeme byť milší a upevňujeme si hlbšie vzťahy. 

tu je 7 druhov smiechu  pre zdravie 


1. Zrkadlový úsmev - usmejte sa do zrkadla sami na seba


2. Ťahavý úsmev - posaďte sa tak, aby ste mali vzpriamený chrbát, ale zároveň sa čo najviac uvoľnite. Zavrite oči a ťahajte kútiky úst do úsmevu, ale zároveň akoby priťahujte uši k hlave.


3. Slnečný úsmev- sadnite si s vyrovnaným chrbtom, uvoľnite svaly čo najviac. Oči sú otvorene, predstavte si, že na zadnej strane očí sa vytvorilo svetlo, ktoré žiari smerom von, Von z vašich očí.


4. Brušný smiech - so zatvorenými ústami sa smejeme čo najviac, tak aby to nik nepočul. Ako deti v škole, cez vyučovanie.


5. Smiech farieb - predstavte si, že vnútro vášho tela je číra tekutina. Kvapnite nejakú veselú farbu do tej tekutiny, ktorú máte radi a predstavte si ako sa veselo rozširuje vašim telom.


6. Dychový smiech – pri nádychu hovoríme „vdychujem pokoj" a pri výdychu hovoríme „s výdychom sa usmievam".


7. Smiech v pohybe  - sedíme a rukami vykonávame pohyby ako pri  bicyklovaní. Do rytmu vyslovujeme – ha, ha, ha, ho, ho , ho, he, he, he, hi, hi, hi, hu, hu , hu aspoň 2 minúty. 

Smiech je najlepšia výživa pre dušu.
Smiechom od srdca vytvárame proces samoliečenia.
Do usmiatých tvári je ľahké zaľúbiť sa.
Smiechom sa veľmi dobre chudne a posilujú sa pri ňom brušné svaly.

 

Komentáre


Nový komentár

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON