Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Prečo sa nedarí dosiahnuť cieľ, alebo to po čom túžite?

Zdieľať na sociálnych sieťach

Možno ste si už niekedy položili otázku ako to robia iní, keď získajú to, po čom túžia... Možno ste len na ceste k dosiahnutiu svojho cieľa . „ Aj malá zmena v mysli, vie priniesť veľké výsledky v živote"

Dosiahnite svoje ciele úspešne. 

Možno ste si už niekedy položili otázku ako to robia iní, keď získajú to, po čom túžia...
Možno ste len na ceste k dosiahnutiu svojho cieľa .


Na začiatku je nejaký cieľ vo vašej mysli nazvime to predstava – túžba.


Ak chcete dosiahnuť svoj cieľ je dôležité zadefinovať čo je prítomnosť. Ako je to teraz, kde sa nachádzate ako prežívate svoj súčasný stav a ako sa pozeráte na svoju túžbu.


      Prítomnosť však je ovplyvnená tým, kým ste boli doteraz – kým ste boli ovplyvnený, ako ste si ukladali svoje informácie do mysle. Čo všetko ste prežili od počatia, narodenia, detstva... Ako na vás pôsobila rodina, okolie a aké sú vaše vzťahy. Celkovo to kde teraz ste, ovplyvnilo vaše prostredie kde ste boli v minulosti až doteraz.


  Do mysle sa však ukladajú informácie – trocha skreslené, trocha zovšeobecnené, trocha prekrútené .. Ako trocha závisí na vašich filtroch, cez ktoré vnímate realitu. Vytvorili ste si nejaké presvedčenia ktorým veríte.

Napríklad ak chcete byť úspešným podnikateľom-ľkou a vo vašom detstve sa tradovalo, že podnikatelia poctivo nezarábajú. Pravdepodobne ak chcete byť poctiví nezarobíte veľa. Ak máte presvedčenie, že idete to len skúsiť a nevadí ak skrachujete pravdepodobne sa vám to úspešne podarí – myslím skrachovať... Takto by sme mohli pokračovať . Asi už viete čo sú to presvedčenia, ktoré nám bránia napredovať a sú maladaptívne. Tak ako myslíme, tak aj používame slová a vety. Keď sa na to pozrieme spätne - ako hovoríme a čo hovoríme, nám dáva jasnú informáciu o tom ako myslíme. Zároveň poukazuje v akom súlade sme s budúcim cieľom.


Rovnako ako myslíme a aké máme hodnoty, alebo presvedčenia, podľa toho sa správame. Ak sa však chceme stať podnikateľom a správame sa stále ako zamestnanec, ťažko naplníme úlohu  podnikateľa. Tým pádom ťažko dosiahneme svoj cieľ úspešného podnikateľa .


Z praxe – klientka sa chcela stať spravodlivou vedúcou, ale jej presvedčenie o sebe bolo, že má poslúchať nariadenia a nehovoriť názory. Avšak cieľ „spravodlivej vedúcej" je hovoriť a konzultovať a hľadať najlepšie riešenia. Ak by stále žila v pôvodnom presvedčení, pravdepodobne by sa spravodlivou vedúcou nestala.

Naučiť sa pracovať s mysľou, alebo dosiahnuť svoj cieľ efektívne môžete terapiou, alebo koučingom , kde sa odhalia skryté príčiny.


Prajem vám veľa splnených prianí.

„ Aj malá zmena v mysli, vie priniesť veľké výsledky v živote"


 


Nový komentár

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency