Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Regresný návrat k minulosti je ako cestovanie v čase

Zdieľať na sociálnych sieťach

...kedysi tvrdili, že čas nie je. Je len množstvo okamžikov tu a teraz. Fyzik Julian Barbour rovnako tvrdí, že čas nie je. Čas je len ilúzia. Kvantová fyzika nám prináša informáciu, že všetko je len energia z množstva častíc, ktoré sa nedotýkajú, všetko je len ilúzia. Ilúzia je náš pojem o ...

Niektorí moji známi stále tvrdia, že čas veľmi uteká a všetko ide veľmi rýchlo. Vzápätí na to mi zavolá moja mama a tá mi tvrdí, že všetko jej ide pomaly. Ešte nedávno mi tvrdil malý syn, že sa nudí a čas mu plynie veľmi nudne, pomaly a nevie sa dočkať, kým sa bude niečo diať.
Ja sama som mala prednedávnom obdobie, keď som stále niekam meškala. Môj postoj k času bol: „nič nestíham a všetko ide tak rýchlo". Neskôr som začala tvrdiť, že chodím všade v správny čas a podľa toho sa zmenila moja realita....
Staré školy kedysi tvrdili, že čas nie je. Je len množstvo okamžikov tu a teraz. Fyzik Julian Barbour rovnako tvrdí, že čas nie je. Čas je len ilúzia. Kvantová fyzika nám prináša informáciu, že všetko je len energia z množstva častíc, ktoré sa nedotýkajú, všetko je len ilúzia. Ilúzia je náš pojem o hmote, priestor, ale aj čase. Kvantová fyzika ďalej tvrdí, že všetko je nemenné, statické a večné. Na základe toho, by sme mohli tvrdiť, že všetko sa deje naraz aj minulosť, ale aj budúcnosť a aj to čomu hovoríme tu a teraz. Fyzik Julian Barbour tvrdí, že my vnímame čas a priestor, pretože existujú tzv. časové kapsy. Nejaké časové úseky, kde sú určité veci v určitom vzťahu. Každá taká kapsa sa dá vnímať ako náš pocit TU a TERAZ. V každej časovej kapse si vytvárame určité vzťahy a postoje k ostatným bytostiam, predmetom, ale aj samy k sebe. Napriek tomu, že čas, priestor a celý náš svet je len ilúzia dokáže na nás pôsobiť tak, že dochádza k zmenám vnímania nášho sveta. Einstein tvrdil, že čas nie je stále rovnaký, ale je relatívny. V rôznych oblastiach môže byť čas iný. Videl súvislosť medzi hmotou a časom. Čím je priestor hmotnejší, napr. v čiernej diere, tým je čas pre nás dlhší – (nekonečný).
Moja práca v poradni spočíva aj v rôznych terapeutických technikách. Jednou z nich je aj regresná terapia. Jej úlohou je nájsť príčinu problému v minulosti, spracovať ju ( zmeniť určitý postoj ) a tým zmeniť psychický a somatický, alebo emočný rámec. Preto sa vraciame do minulých udalostí, niekedy je to situácia spred týždňa, spred roka, v detstve ale občas sa dostaneme aj úplne do iných životov, respektíve do iných „dimenzii". Vďaka návratu v mysli, ktorá je menej hmotná ako naše telo, dokážeme čas zalomiť a cestovať v ňom smerom späť, ale aj vpred. Pomocou toho sa vraciame do udalosti a situácii, ktoré potrebujeme pochopiť inak a tak zmeniť to, čo teraz vnímame ako TERAZ.
V priebehu regresnej terapie sa vraciame ak použijeme pomenovanie fyzika Juliana Barboura do určitých pre nás minulých „časových káps" a meníme svoj postoj k všetkému, čo sa tam deje. Zmena postoju a pochopenie nám pomáha meniť našu ilúziu v ďalších „časových kapsách".
V každom prípade ak čas je len ilúzia, správnym postojom k TU a TERAZ sa možno dostaneme vždy a všade v správny čas. Ak je čas relatívny, resp. nie je a všetko je súčasne naraz v jednom bode, tak minulosť môžeme meniť STÁLE a tým aj súčasnosť a budúcnosť. To je len taká moja úvaha o čase, postojoch, cestovaní v čase v terapii a tu a teraz. Prajem vám príjemné časy ???? .


Komentáre


Cestovanie v čase

Milan

Zaujimavy pohlad


Nový komentár

© 2020 - 2024 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency