Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Ako zlepšiť funkcie mozgu, alebo vyriešiť dys..

Zdieľať na sociálnych sieťach

Cielene sa za pomoci jednotlivých aplikácii zlepšujú určité schopnosti a funkcie mozgu, zjednodušujú činnosť jednotlivých častí mozgu a mozgových hemisfér. Biofeedback ocenia najmä študenti a ľudia, ktorí sa neustále vzdelávajú, nakoľko zvyšuje koncentráciu, pamäť, a schopnosť učenia sa.

EEG biofeedback

Terapia, pri ktorej sa využíva prístroj napomáhajúci stimulácii mozgu, mentálnych funkcií, mysle a psychoneurologickej sústavy pri tréningovom zaťažení. Vďaka tomu sa zlepšuje duševná kondícia.


Súčasťou tréningového zaťaženia sú hry a aplikácie zvyšujúce bystrosť, inteligenciu, kreativitu, schopnosť rozhodovania, mentálne reakcie, koncentráciu, pamäť.


Cielene sa za pomoci jednotlivých aplikácii zlepšujú určité schopnosti a funkcie mozgu, zjednodušujú činnosť jednotlivých častí mozgu a mozgových hemisfér.  Biofeedback ocenia najmä študenti a ľudia, ktorí sa neustále vzdelávajú, nakoľko zvyšuje koncentráciu, pamäť, a schopnosť učenia sa.


Je schopný uviesť mozog do stavu relaxácie, meditácie a uvoľnenia, čím zvyšuje duševnú sviežosť a psychickú výkonnosť – napr. človek dokáže pracovať dlhšie, výkonnejšie a efektívnejšie.


Stimuláciou mozgu napomáha k zvyšovaniu psychickej vytrvalosti a odolnosti voči stresu a ďalším civilizačným problémom.
Významne napomáha pri poruchách mozgových dysfunkcií a iných mozgových poruchách ako napr. dyslexia, dysgrafia, dyskalkulia, dysortografia, dyspraxia, syndróm heperaktivity (LMD, ADDH). Slúži ako prevencia pri všetkých duševných ochoreniach, najmä Alzheimerova choroba, Parkinsonova choroba, skleróza multiplex. Je veľmi osožný pre zlepšenie funkcií mozgu pre deti, aj pri uvedených poruchách.

 

LMD( ľahká mozgová dysfunkcia) je zapríčinená chýbajúcimi mozgovými bunkami (neurónmi) v niektorých oblastiach mozgu (u dyslektikov predovšetkým v predných častiach mozgu) alebo odchýlkami v stavbe neurónových spojení. Do ukončenia vývoja mozgu (13 rokov) je možné vytvoriť, alebo pretvoriť nové neurónové spojenia. Vzniknú tak, že uvedená časť mozgu je stimulovaná k aktivite. Napr. pôsobením zvukových a svetelných signálov, ktoré komplexne a navyše synchrónne, účinne prechádzajú dráhami mozgu. Táto aktivita spôsobí, že každá ďalšia bunka vybudená týmto signálom musí odpovedať a prenáša ho ďalej. Ide o veľmi intenzívnu fyziologickú „masáž" mozgu, ktorá aktivuje celý mozog vo vysokej miere.
Dochádza k efektu, že bunky majú tendenciu silnieť, obnovovať a udržiavať súčasné spojenia a neustále hľadať a nadväzovať nové spojenia. Podobný efekt je pri fyzickom tréningu svalov.

 

Prístroj, ktorý sa používa pri terapii pracuje na báze nainštalovaných aplikácií, ako sú hry, kreatívne a relaxačné programy. K dispozícii je 19 aplikácií. Každá aplikácia je presne určená a jednotlivé schopnosti a poruchy. Vďaka tomu sú výsledky terapie efektívne a ihneď badateľné.

 

 

ČO DOKÁŽU JEDNOTLIVÉ APLIKÁCIE EEG bioefedbacku: 

• Zvyšovanie koncentrácie, rýchlosti a presnosti riešení matematických úloh, čím sa precvičujú aritmetické znalosti a schopnosti 
• Zlepšujú poruchy čítania (dyslexia), cvičenie kognitívnych rozpoznávacích schopností
• Stimulujú schopnosť uvoľnenia, relaxácie
• Zlepšujú postreh
• Rozpoznávaním rôznych vzorov a obrázkov zlepšuúe rýchlosť reakcií, bystrosť
• Denným monitorovaním mozgovej činnosti založí denník, vďaka ktorému postupne vidíte ako sa zlepšujú vaše mentálne schopnosti, schopnosť hlbokej relaxácie, psychická kondícia
• Zvyšujú psychickú odolnosť v stresových situáciách
• Trénujú postreh, rýchlosť reakcií a silu myšlienky, schopnosť rozhodovania
• Odstraňujú poruchy koncentrácie a hyperaktívny syndróm
• Učia ovládať mozog tým, že vytvárate estetické obrazy
• Pomocou rôznych stavov vedomia vytvárate rôzne vizualistikcé motívy, meniace tvary, farby, atď.
• Pomáhajú dosiahnuť emočnú stabilitu a odolnosť
• Všetky aplikácie sú vhodné najmä pre podávanie vrcholných duševných výkonov: šport, skúšky, rozhodovanie, učenie

 

Priebeh terapie:

Pri terapii prístroj sníma mozgové vlny v celom rozpätí hladiny vedomia. Klient je napojený na prístroj pomocou čelenky, ktorá sníma jeho mozgovú aktivitu, na základe toho, že hrá hry, aplikácie -  vlastnou mysľou, vlastnou myšlienkou. Tým sa zlepšuje podľa danej hry, aplikácie činnosť mozgu a trénuje ju. Každú sekundu si klient trénuje súčasne mozog a centrálnu nervovú sústavu.

Prístroj má nielen uvoľňujúci efekt pri prejavoch stresu, ale aj správne programuje nervový systém tak, že vznikajú dobré podmienky pre jeho budúce zvládanie a teda aj prevenciu.

 

Objednávky 

 +421905520365

 

Podstatou úspechu a priaznivého efektu terapie je pravidelnosť. Je teda dôležité absolvovať terapiu minimálne 2x týždenne po celý mesiac. 

Používanie prístroja je jednoduché, bez bolesti a bez akýchkoľvek zdravotných obmedzení. Bol vyvinutý týmom expertov vrátane popredných svetových odborníkov na neurofeedback a biofeedback.

 

 

Hladina vedomia

Frekvencia elektr. signálov

(meria sa v HZ)

Stav tela a mysle

Delta

0,5-3

spánok

Theta

4-7

hlboké uvoľnenie

Alfa

8-12

uvoľnenie, pocit pokoja, vyrovnanej mysle

SMR pásmo

12-15

uvoľnenie s vonkajšou pozornosťou

Beta

13 a viac

vysoká aktivita, sústredenie na vonkajší svet, stav pri pohybe

Beta

nad 20 Hz

vzrušenie, tréma, stres, napätie, úzkosť

 

Je možné použiť prístroje EEG biofeedback a AVS psychowalkmany na doma 


 Vyživové doplnky na podporu činnosti mozgu 


Nový komentár

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency