Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Cievy a cievny systém inak

Zdieľať na sociálnych sieťach

Východiskom z pohľadu psychiky je ísť za svojim snom, nájsť istotu v seba a stáť na svojich nohách, s láskou prijímať seba aj keď sa niečo nepodarí a s rovnakou láskou prijať aj okolie. Zbytočne sa neobetováslevať pre blaho okolia a už vôbec nie, keď o to nik nežiada. Vedieť sa zastať seba a svojich potrieb.

V poslednom období v terapiách sa stretávam často s rôznymi ochoreniami ciev. Niekoľko krát za sebou problém s aneuryzmou, nespočetné množstvo kŕčových žíl, ale aj problémy iného charakteru súvisiace so slabosťou cievnej steny... Preto som sa rozhodla pozrieť sa na tento problém z viacerých uhlov a možno nájsť aj liečbu v prírode. Príroda nám poskytuje široké spektrum prírodných prostriedkov, ktoré dokážu liečiť mnohokrát aj účinnejšie, ako chemické preparáty, resp. sú z nich zložené, preto nemusíme zakaždým siahať po syntetickej liečbe. Avšak choroby vznikajú už skôr ako sa objavia a to nerovnováhou našej mysle a neskôr v energii a v orgáne až nakoniec.

Možno si niektorí z vás povedia, že cievy nie sú dôležitým orgánom. To však nie je celkom pravda. Cievny systém je jedným z najdôležitejších systémov, pretože privádza kyslík a živiny do každej jednej bunky v našom tele. Spoločne so srdcom tvorí srdcovo-cievny systém, ktorý je životne dôležitý. S adekvátnou vážnosťou treba preto pristupovať aj k jeho problémom a nezanedbávať dostatočnú podporu ciev a prevenciu pred život ohrozujúcimi cievnymi chorobami. Infarkt, porážka, trombóza, to všetko sú fatálne dôsledky spájajúce sa práve s nezdravým cievnym systémom. Srdcovo-cievne ochorenia sú dokonca na prvom mieste v príčinách úmrtnosti a veková hranica ľudí, ktorých tieto smrteľné choroby postihujú, sa neustále znižuje. Možnou liečbou vhodnou pre niektoré problémy s cievami je hirudoterapia. 


      Poďme sa  postupne  pozrieť na energetickú úroveň : cievy, hlavne teda jej steny a tok krvi patrí k prvým dvom čakrám. To nám poukazuje na možný problém vo vzťahu k bytiu na zemi, so životom. Presadiť sa, posunúť a riešia viac menej problémy súvisiace s rodinou, rodom, najintímnejšie vzťahy. Ďalšou čakrou ktorá súvisí s cievami a ich tokom až k srdcu je srdečná čakra. To nám naznačuje problémy so sebaprijatím v láske ale aj prijatie okolia, či rodinných príbuzných s láskou takých akí sú.
      V terapiách riešia osoby v súvislosti s problémom ciev- rodinné kruhy, vzťahy s rodičmi, ale aj prijatie svojich detí ... Taktiež vzťah k sebe ako osoby zaslúžiacej si plnohodnotný vzťah. Osoby majú problém odmietnuť žiadosti príbuzných, alebo ísť za svojim snom.. Často sú to len ich vlastné pocity, že by to ten druhý asi chcel takto a často ich obeta nemá žiadne uznanie. V rámci rodinných konštelácii je problém s krvou, alebo cievami spájaný s rodom, ktorý akoby poprie svojho potomka, odmietnutie narodeného dieťaťa, alebo rodičo-vražda, čo v histórii nie je nič zriedkavé.
     Východiskom z pohľadu psychiky je ísť za svojim snom, nájsť istotu v seba a stáť na svojich nohách, s láskou prijímať seba aj keď sa niečo nepodarí a s rovnakou láskou prijať aj okolie. Zbytočne sa neobetovávať pre blaho okolia a už vôbec nie, keď o to nik nežiada. Vedieť sa zastať seba a svojich potrieb.

Vhodné afirmácie by boli : Som tu na zemi v bezpečí. Môžem žiť a tvoriť v rodine a aj mimo nej v láske a harmónii. Bezpečne s láskou napĺňam svoje túžby. Prijímam seba v tejto rodine, prijímam svoju rodinu, rod s láskou a oni prijímajú mňa.

   Pri probléme ciev v hlave – aneuryzma – sa tento problém spája často aj s agresívnymi myšlienkami, zlosťou na najbližších a seba ale aj so siedmou čakrou – ktorá nás spája s univerzom . V tomto prípade je to na nejakej úrovni odmietnutie sa prijať ako čistá duchovná bytosť.

Afirmácia: Som čistá duchovná bytosť stvorená v láske rovnako ako moji blízky. Môžem s láskou pozerať na ich a svoje konanie. Stále som v bezpečí.

Pri problémoch cievneho charakteru je vhodnou alternatívnou liečbou hirudoterapia (liečba pijavicami).

Taktiež skôr ako sa vrhnete do liečenia, odporúčam zistiť možné chybné vzorce prijímania potravy, alebo alergény, ktoré by mohli zabraňovať správnemu vstrebávaniu látok a enzýmov do tela a ciev. Diagnostika zdravotného stavu sa dá alternatívne robiť na biorezonančných prístrojoch.

Rôzne bylinné produkty vhodné na liečenie ciev :


Usadeniny na cievach sa dajú odstrániť hlavne braním lecitínu, ktorý emulzifikuje tukové a tukovo bielkovinové nánosy, tiež chelaciou (ovocné a zeleninové kyseliny), ktoré odstránia minerálové nánosy. Na spružnenie stien ciev je vhodný vit. C a E , B6-B12, bioflavonidy napr. rutin, citrusy, hrozno, kyselina listová.

A zo záhradky:

 

  • Cesnak, cibuľa
  • Rybí olej , sójový olej, olivový, slnečnicový olej (100%)
  • Artičok, brokolica
  • Chren
  • Mäsožravci: ryby- losos, makrely, sardinky, tuniak, / kyseliny omega 3
  • Kurčatá bez kože ( domáce )
  • Celozrnne otruby z ovsa, natural ryža
  • Ovocie , zelenina (denne 1kg +1 kg)


Vhodné spracovať tému v terapiách – dynamické hlbinné prístupy, alebo energetické terapie.
Podporí liečbu aj sujok, alebo reflexná terapia.

Komentáre


cievy

Tibor

dobry clanok


Nový komentár

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON