Vitajte na našej znovu spustenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Pečeň

Nesprávnu činnosť pečene poznáme podľa horšieho trávenie, možná bolesť pod pravou klenbou bránice, častých výkyvov emócii hlavne zlosť. Výsyp nad nosom medzi obočím, alebo suchou či červenou kožou v tejto oblasti. Z psychologického hľadiska ste určite počuli o zlosti , ale k pečeni patria napr. aj emócie ľútosti, nespokojnosti vo vzťahoch. Východiskom a riešením je nájsť pocit spokojnosti so svojim miestom v rodine a spoločnosti.

Pečeň, inak nazývaná chemické laboratórium má na starosti v našom tele látkovú premenu. Spracováva cukry, bielkoviny a tuky, vylučuje žlč a vytvára veľa enzýmov na trávenie. Podieľa sa na premene potravin na vitamíny, hormóny a iné. Hlavne však zneškodňuje jedovaté látky v tele. Pečeň je pre náš život nevyhnutná, preto je dobré sa z času na čas aj keď sme zdraví o ňu starať. Napr. detoxikovať. 

  Na detoxikáciu a podporu, ale aj regeneráciu pečene v prírode existujú bylinky. Medzi takéto bylinky patrí ostropestrec mariánsky- nádherný bodliak s fialovým kvetom a skoro každému známa púpava. Výborným spôsobom stimulácie činnosti pečene a žlčníka a aj detoxikácia je prejsť terapiou s pijavicou lekárskou, tzv. hirudoterapia. 

Nesprávnu činnosť pečene poznáme podľa horšieho trávenie, možná bolesť pod pravou klenbou bránice, častých výkyvov emócii hlavne zlosť, ľútosť. Pečeň a jej párový orgán žlč  je pod vplyvom druhej a tretej čakry. Preto činnosť pečene súvisí s pocitom prijatia a uspokojenia v intímnych, ale aj spoločenských vzťahoch. V súvislosti s problémami s pečeňou si osoby riešili ich uzavretosť, alebo neschopnosť otvorene komunikovať o emóciách vo vzťahoch s okolím. Mali obavu z prejavenia kritiky, alebo určenia hraníc vo vzťahoch. Bali sa pomenovať vlastné potreby. Narušený bol aj pocit bezpečia v systéme, v spoločnosti. Rovnako však aj pocity lásky a bezpečia, akceptácie v rodine k partnerovi, rodičom a deťom. Obavy a strach sa prejaviť a potom následne až keď to "prekypí", prejavy hnevu a nespojnosti, čo narúšalo vzťahy.

Pečeň nám dáva takú schopnosť zakoreniť vo vzťahovej úrovni a v istom momente je na mieste si uvedomiť aj svoju vlastnú autentickosť po fyzickej stránke. Čiže vedieť rozpoznať jedinečné potreby seba a svojich blízkych. Neztotožňovať sa s nimi, ale nevnímať ako zlé, alebo nesprávne že oni sú iní. Problematické  emócie a príčiny, ktoré ich spôsobili je vhodné spracovať v terapiach, napr. regresná terapia alebo EFT . 

Afirmácia pre zdravu pečeň:

Napriek tomu, že som iný/á ako to čo mi je ponúkane som v bezpečí. Situácia, ktorá sa mi nepáči je možné zmeniť a citiť sa milovaný/á, ale môžem mať tiež pochopenie pre okolie. Som v bezpečí napriek tomu, že okolie je dobré, iné ako ja, a ja som tiež som dobrý/á.

Niečo z doplnkov výživy: 

 

pestres a žihlavaregalenhigavils čaj

 

            pestrec a žíhľava,            regalen,                        Higavils 

Komentáre


Nový komentár

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON