Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Pečeň

Zdieľať na sociálnych sieťach

Pečeň, inak nazývaná chemické laboratórium má na starosti v našom tele látkovú premenu. Spracováva cukry, bielkoviny a tuky, vylučuje žlč a vytvára veľa enzýmov na trávenie. Podieľa sa na premene potravín na vitamíny, hormóny a iné. Hlavne však zneškodňuje jedovaté látky v tele. Pečeň je pre náš život nevyhnutná, preto je dobré sa z času na čas aj keď sme zdraví o ňu starať. Napr. detoxikovať. 


  Na detoxikáciu a podporu, ale aj regeneráciu pečene v prírode existujú bylinky. Medzi takéto bylinky patrí ostropestrec mariánsky- nádherný bodliak s fialovým kvetom a skoro každému známa púpava. Výborným spôsobom stimulácie činnosti pečene a žlčníka a aj detoxikácia je prejsť terapiou s pijavicou lekárskou, tzv. hirudoterapia. 

Nesprávnu činnosť pečene poznáme podľa horšieho trávenia, možná bolesť pod pravou klenbou bránice, častých výkyvov emócii hlavne zlosť, ľútosť. Pečeň a jej párový orgán žlč  je pod vplyvom druhej a tretej čakry. Preto činnosť pečene súvisí s pocitom prijatia a uspokojenia v intímnych, ale aj spoločenských vzťahoch. V súvislosti s problémami s pečeňou si osoby riešili ich uzavretosť, alebo neschopnosť otvorene komunikovať o emóciách vo vzťahoch s okolím. Mali obavu z prejavenia kritiky, alebo určenia hraníc vo vzťahoch. Báli sa pomenovať vlastné potreby. Narušený bol aj pocit bezpečia v systéme, v spoločnosti. Rovnako však aj pocity lásky a bezpečia, akceptácie v rodine k partnerovi, rodičom a deťom. Obavy a strach sa prejavili a potom následne až keď to "prekypí", prejavy hnevu a nespokojnosti, čo narúšalo vzťahy.

Pečeň nám dáva takú schopnosť zakoreniť vo vzťahovej úrovni a v istom momente je na mieste si uvedomiť aj svoju vlastnú autentickosť po fyzickej stránke. Čiže vedieť rozpoznať jedinečné potreby seba a svojich blízkych. Nestotožňovať sa s nimi, ale nevnímať ako zlé, alebo nesprávne že oni sú iní. Problematické  emócie a príčiny, ktoré ich spôsobili je vhodné spracovať v terapiách, napr. regresná terapia alebo EFT . 

Afirmácia pre zdravú pečeň:

Napriek tomu, že som iný/á ako to čo mi je ponúkané som v bezpečí. Situácia, ktorá sa mi nepáči je možné ju zmeniť a cítiť sa milovaný/á, ale môžem mať tiež pochopenie pre okolie. Som v bezpečí napriek tomu, že okolie je dobré, iné ako ja, a ja som tiež som dobrý/á.

Niečo z doplnkov výživy: 

                                           


            pestrec a žíhľava,            regalen,                        Higavils 


Nový komentár

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency