Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Regresná terapia v hypnóze, alfe, alebo pri vedomí ?

Zdieľať na sociálnych sieťach

Opakovane sa ma pýta ďalší dnešný klient:  Aký je rozdiel v terapii keď som pri vedomí a keď som v hypnóze? Je chyba, keď si počas terapii uvedomujem aj realitu? Ako je možné, že mi idú obrazy z minulosti a miešajú sa mi obrazy z prítomnosti? Prečo ja to vidím len ako obraz a moja priateľka ako film? Je naozaj pravda, že pomocou terapií sa mi zlepší intuícia, alebo IQ?

Aký je rozdiel v terapii, keď som pri vedomí a keď som v hypnóze?

Vedomie je tzv. hladina Beta. Hovorí sa tak frekvenciám mozgu, ktoré sú spájane s bdelým stavom. Touto formou sa ide do terapie napr. pri EFT, alebo aj v regresnej terapii, rovnako v rodinných figúrkových konšteláciách. V regresnej terapii sa využíva asociácia, alebo restimulácia. Počas restimulácie prechádzame do minulých udalostí a ideme cez znova pripomenuté „bolesti", emočný stav ktorým sa práve zaoberáme. V praxi : „môj kolega mi ubližuje tak, že má ponižujúce poznámky smerom ku mne, ja sa cítim vtedy menejcenný , cítim bezmocnosť a sťahuje mi brucho". Pomocou týchto pocitov sa klient dostáva do všetkých udalostí, kde boli rovnaké pocity. Aj keď začneme terapiu pri vedomí, postupne sa dostáva človek viac a viac do „seba" a znižujú sa mu frekvencie mozgu. Je pravdepodobné, že v istom momente terapie sú jeho frekvencie na úrovni hladiny Alfa. Hladina Alfa je niekde medzi snením a bdením, pri meditácii. Áno presne keď večer zaspávate, tak ste v hladine Alfa. O hladine Alfa sa už popísalo veľa a úspešne sa využíva na zmeny mysle, rýchle učenie alebo pri rozvoji intuície.
V mojej praxi začínam často regresné techniky tým, že človeka dám do hladiny alfa, alebo ľahkého meditatívneho stavu. Robím to hlavne z dôvodu, že mnohí prídu na terapiu rovno z práce. Je to pre klienta väčšinou ľahšie a lepšie sa sústredí na tému a aj predelenie medzi tým čo bolo von a čo ideme robiť. Nepochybne hladina Alfa lepšie pomáha aktivovať tie časti mozgu, ktoré súvisia s vybavovaním emócii a obrazov. Je to vhodné hlavne pre osoby silne fixované na rozum a logiku , ktorí sú zväčša menej kreatívni „logikov".
Regresná terapia sa dá robiť aj v hypnóze, kde sa ide do ešte nižších frekvencií mozgu. Prebieha to väčším uvoľnením pred terapiou. Tento spôsob používam zriedka zväčša na vyžiadanie, pretože na terapiu nie je nutný. Hypnózu ako stav, ktorý je prospešný na zmenu využívam v spojení s inými metódami. Výsledok z regresnej terapie je však v podstate s rovnakou hodnotou, bez ohľadu na to, či ste ju prežili pri vedomí, v hladine alfa, alebo v hypnóze.

Je chyba, keď si počas terapie uvedomujem aj realitu?


Nie, toto chyba nie je. Naša psychika ma obranné mechanizmy cez ktoré nás celkom nepustí. Aj keď počas sedenia môže dôjsť k okamihom, keď si myslíte že ste akoby inde, rýchlo si uvedomíte kde sa stále nachádzate. Stáva sa to zväčša v hlbších stavoch mysle – Alfa, hypnóza. Aj počas hypnózy vnímate autá za zavretým oknom, žblnkot fontány, alebo kreslo v ktorom sedíte, ale pozornosť je sústredená na prežívanie a spracovanie problému v terapii. Práve naopak, niekedy tie pocity ktoré sú prežívané v terapii akoby prenesiete na okamih do súčasnosti, máte na okamih zas plný žalúdok, pocit zablatených topánok, alebo plačete, smejete sa nad niečím čo už je dávno minulosť.

Ako je možné, že mi idú obrazy z minulosti a miešajú sa mi obrazy z prítomnosti?

To je vlastne tá restimulácia – znova zaktivované pocity v terapii sa nám vybavujú so všetkým s čím súvisia. V bežnom živote sa to deje tak, že napr. nás bolí chrbtica zrazu bez zjavnej príčiny. No na podvedomej úrovni sme niečo videli, alebo prežili také čo je spojené z bolesťou kolena. V regresnej terapii keď bolesť kolena prežívate v minulej udalosti – vaša myseľ vám okamžite môže ukázať ďalšie obrazy zo súčasnosti kde vás tiež bolelo koleno a vznikli tzv. kotvy = spúšťače bolesti kolena. Počas terapie je dôležite všetky tieto spúšťače eliminovať.

Prečo ja to vidím len ako obraz a moja priateľka ako film?

Všetci sme rozliční a vnímame realitu inak a prehrávame si spomienky a zážitky po svojom. Niekto si prehráva spomienky tak, že mu ide len obraz a zvuk. Iní zas tak, že mu ide celý film a emócie. Ďalší má viac obrázkov rozdelených a pocit na tele. Neurolingvistické programovanie rozlišuje tzv. 3 typy audio , kinetika a visio, ale poznáme aj tzv. logikov. Podľa toho kde je vaša preferencia, podľa toho si aj vybavujete spomienky v terapii. Ideálne je, keď je to so všetkým, ale nie každého mozog to hneď vie. Je aj rozdiel, či je to prvá terapia, ako emočne je problém podfarbený. Mne samej sa stalo, že niektoré udalosti som mala akoby som tam bola znova - zvuk, obraz, emócie, pocity, myšlienky. Ale mala som aj také terapie, kde som videla jeden obraz a prišli mi len myšlienky. Prekvapením bolo, že výsledok bol rovnaký- dôležité pre myseľ a psychiku bolo uvedomenie a uvoľnenie, bez ohľadu na to, či som to videla jasne alebo nie. K uvedomeniu, alebo uvoľneniu dochádza na konci terapie.

Je naozaj pravda, že pomocou terapií sa mi zlepší intuícia, alebo IQ?

IQ sme nemerali a preto nemám žiadne vedecky podložené dôkazy. Avšak tým, že sa osoba zbaví rôznych emočných a psychických blokov, akoby sa vyjasni myseľ – pamäť a schopnosť analyzovať sa zlepší. Intuícia sa zlepšuje tým, že počas terapie mozog ide do iných frekvencií, čím stimuluje pravú hemisféru mozgu a dochádza k harmonizácii medzi pravou a ľavou hemisférou. Stimuluje sa tým aj videnie – tzv. tretie oko a siedma čakra. Človek tým, že si v terapii uvedomuje a preciťuje rôzne udalosti jasnejšie – začína vidieť viac súvislostí medzi konaním a následkami, rovnako aj vzťahmi medzi ľuďmi – tým sa zlepšuje aj EQ. Tým, že pracujeme v mysli ako sa dá so všetkými modalitami - obraz, zvuk, myšlienka, pocit, emócia zlepšuje sa kreativita a aj umelecké schopnosti. 

 

 Z kurzu :

Práca s intuíciou :

 Oči boli zakryté, obrázky vybrané inou osobou , tu je výsledok 

PREDLOHA   Kresba 

                                                 

Ďalšie intuitívne kresby, ale s otvorenými očami : 

Pozorovaná osoba počas terapie        

                          

Portrét 


Portrét pri popisovaní udalosti, ktorú definoval v inom živote 


Vnímanie jeho duchovnej energie 


Fotografia pozorovanej osoby 


Portrét


Portréty zachytávajúce meniacu tvár ako prechádzala osoba udalosti v terapii 


Obrázky a fotky sú uverejnené len s povolením dotknutých osôb, ďakujem :) 


Nový komentár

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency