Späť

Pečeň

Nesprávnu činnosť pečene poznáme podľa horšieho trávenie, možná bolesť pod pravou klenbou bránice, častých výkyvov emócii hlavne zlosť. Výsyp nad nosom medzi obočím, alebo suchou či červenou kožou v tejto oblasti. Z psychologického hľadiska ste určite počuli o zlosti , ale k pečeni patria napr. aj emócie ľútosti, nespokojnosti vo vzťahoch. Východiskom a riešením je nájsť pocit spokojnosti so svojim miestom v rodine a spoločnosti.

Pečeň

Pečeň, inak nazývaná chemické laboratórium má na starosti v našom tele látkovú premenu. Spracováva cukry, bielkoviny a tuky, vylučuje žlč a vytvára veľa enzýmov na trávenie. Podieľa sa na premene potravin na vitamíny, hormóny a iné. Hlavne však zneškodňuje jedovaté látky v tele. Pečeň je pre náš život nevyhnutná, preto je dobré sa z času na čas aj keď sme zdraví o ňu starať. Napr. detoxikovať. 

  Na detoxikáciu a podporu, ale aj regeneráciu pečene v prírode existujú bylinky. Medzi takéto bylinky patrí ostropestrec mariánsky- nádherný bodliak s fialovým kvetom a skoro každému známa púpava. Výborným spôsobom stimulácie činnosti pečene a žlčníka a aj detoxikácia je prejsť terapiou s pijavicou lekárskou, tzv. hirudoterapia. 

Nesprávnu činnosť pečene poznáme podľa horšieho trávenie, možná bolesť pod pravou klenbou bránice, častých výkyvov emócii hlavne zlosť, ľútosť. Pečeň a jej párový orgán žlč  je pod vplyvom druhej a tretej čakry. Preto činnosť pečene súvisí s pocitom prijatia a uspokojenia v intímnych, ale aj spoločenských vzťahoch. V súvislosti s problémami s pečeňou si osoby riešili ich uzavretosť, alebo neschopnosť otvorene komunikovať o emóciách vo vzťahoch s okolím. Mali obavu z prejavenia kritiky, alebo určenia hraníc vo vzťahoch. Bali sa pomenovať vlastné potreby. Narušený bol aj pocit bezpečia v systéme, v spoločnosti. Rovnako však aj pocity lásky a bezpečia, akceptácie v rodine k partnerovi, rodičom a deťom. Obavy a strach sa prejaviť a potom následne až keď to "prekypí", prejavy hnevu a nespojnosti, čo narúšalo vzťahy.

Pečeň nám dáva takú schopnosť zakoreniť vo vzťahovej úrovni a v istom momente je na mieste si uvedomiť aj svoju vlastnú autentickosť po fyzickej stránke. Čiže vedieť rozpoznať jedinečné potreby seba a svojich blízkych. Neztotožňovať sa s nimi, ale nevnímať ako zlé, alebo nesprávne že oni sú iní. Problematické  emócie a príčiny, ktoré ich spôsobili je vhodné spracovať v terapiach, napr. regresná terapia alebo EFT . 

Afirmácia pre zdravu pečeň:

Napriek tomu, že som iný/á ako to čo mi je ponúkane som v bezpečí. Situácia, ktorá sa mi nepáči je možné zmeniť a citiť sa milovaný/á, ale môžem mať tiež pochopenie pre okolie. Som v bezpečí napriek tomu, že okolie je dobré, iné ako ja, a ja som tiež som dobrý/á.

Niečo z doplnkov výživy: 

 

ostropestrec marianskypestres a žihlava regalen higavils čaj

 

pestrec a púpava,              pestrec a žíhľava,            regalen,                        Higavils 

Diskusia

(2 komentáre)

Priligy Dapoxetin Gunstig Kaufen Lesbroony Lesbroony 25.8.2019 05:40:10
Priligy Dapoxetin Gunstig Kaufen Lesbroony Lesbroony 25.8.2019 05:36:16

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info