Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

ProBactilardii duolife

komplexný doplnok výživy, ktorý sa skladá z 2 doplnkových kapsúl. Kapsula Synbiotic obsahuje prebiotikum (vo forme vlákniny z akácie) a patentovanú probiotickú formulu BACTILARDII, založenú na 4 bakteriálnych kmeňoch a 1 kvasinkovom kmeni,

Katalógové číslo
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 75,00 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

Kvasinkový kmeň, ich životnosť je zaručená na koniec doby použiteľnosti produktu. Kapsula Postbiotic – obsahuje postbiotikum vo formulácii na báze kyseliny maslovej. DuoLife Clinical Formula ProBactilardii sa vyznačuje nielen inovatívnym zložením, ale aj patentovanou formuláciou a patentovaným priamym balením, ktoré zaisťuje maximálnu ochranu kmeňov mikroorganizmov obsiahnutých v kapsule.


Čo v nás žije?

Črevná mikroflóra zdravého človeka zahŕňa celkovo asi 100 biliónov (!) prospešných mikroorganizmov (baktérie, huby a dokonca aj vírusy), čo je 10-krát viac ako celkový počet buniek v ľudskom tele.
V ľudských črevách môže žiť dokonca 500–1 000 prospešných druhov mikroorganizmov, väčšina z nich v hrubom čreve. Zloženie mikroflóry závisí od mnohých faktorov, ale takmer vždy sú dominantné baktérie rodu BacteroidesBifidobacterium a Lactobacillus.
Medzi faktory, ktoré majú najväčší vplyv na zloženie črevnej mikroflóry, patria okrem genetických determinantov hlavne vek, strava, geografická oblasť, hygienické podmienky a používané lieky.
Zloženie a početnosť mikrobiómu môže byť narušená okrem iného:
nadmerný stres,
zmena životného štýlu,
únava,
ochorenia,
používanie antibiotík,
náhla zmena stravovania spôsobená napr. zmenou miesta pobytu, cestovaním do tropických alebo exotických krajín alebo s iným jedálničkom.
Zdraviu prospešný účinok mikroorganizmov žijúcich v zažívacom trakte dokumentujú tisíce klinických testov a vedeckých správ. Potvrdzujú, že efektívny mikrobióm má pozitívny vplyv na:
DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® je vhodný pre:

1. osôb, ktoré chcú denne podporovať optimálne funkcie tráviaceho systému, vrátane:
osôb s gastrointestinálnymi problémami súvisiacimi s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry vrátane zápchy alebo hnačky
osôb s gastrointestinálnymi problémami súvisiacimi s nadmerným stresom
osôb s intoleranciou laktózy
osôb, ktoré chcú podporovať prirodzené tráviace procesy;
osôb, ktoré usilujú o udržanie správneho stavu hrubého čreva;
osôb, ktoré chcú podporovať optimálnu biosyntézu vitamínov z tuku B a vitamínu K v hrubom čreve.
2. osôb, ktoré chcú podporovať funkcie imunitného systému, vrátane ľudí so zníženou imunitou v dôsledku nadmerného stresu;
3. osôb, ktoré chcú podporovať optimálne funkcie centrálneho nervového systému, vrátane:
optimálnej nálady;
emočná rovnováhy.
4. osôb, ktoré užívajú alebo ukončili liečbu antibiotikami (antibakteriálnu a/alebo protiplesňovú);
5. osôb plánujúcich výlety, najmä do tropických krajín, kde je iná kuchyňa, užíva sa pred a počas pobytu.
DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® podporuje:

správne funkcie tráviaceho traktu u zdravých ľudí;
správne funkcie tráviaceho traktu počas liečby antibiotikami;
funkcie tráviaceho traktu počas hnačiek a bakteriálnych, vírusových a plesňových infekcií;
funkcie tráviaceho traktu u ľudí žijúcich v nadmernom strese*
optimálne funkcie imunitného systému;
správne funkcie črevnej mikroflóry;
optimálny stav hrubého čreva;
normálne tráviace procesy;
osôb s optimálnou biosyntézou vitamínov skupiny B a vitamínu K v hrubom čreve;
funkcie centrálneho nervového systému - najmä optimálna nálada a emočná rovnováha;
normálny metabolizmus laktózy;
antioxidačné procesy;
normálna hladina cholesterolu v krvi;
odstránenie toxínov z tela;
budovanie bakteriálnej flóry po nadmerných bakteriálnych, vírusových a plesňových infekciách.
Inovatívne zloženie - kombinácia prebiotika, probiotika a postbiotika v jednom produkte
PROBIOTIKÁ sú produkty obsahujúce vybrané živé kmene mikroorganizmov, ktoré majú priaznivý účinok na ľudský organizmus zlepšením rovnováhy črevnej mikroflóry. Kmene obsiahnuté v DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® majú široké, klinicky zdokumentované zdraviu prospešné vlastnosti.
PREBIOTIKÁ sú produkty, ktoré využívajú prospešné mikroorganizmy mikroflóry (hlavne črevnej, ale nielen tej) človeka, ktoré prinášajú ľudskému organizmu zdravotné výhody. Akáciová vláknina použitá v DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® patrí do frakcie rozpustnej vlákniny. Stimuluje vývoj prirodzenej črevnej mikroflóry, podporuje optimálne funkcie tráviaceho traktu, podporuje peristaltiku čriev, reguluje stolicu a predchádza plynatosti a chronickým zápcham.
POSTBIOTIKÁ sa definuje ako spojenie všetkých bioaktívnych zložiek produkovaných baktériami, napríklad počas fermentácie, ktoré vykazujú priaznivé účinky v ľudskom organizme. Kyselina maslová použitá v DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® má priaznivý účinok podporujúci funkcie tráviaceho a imunitného systému. Prirodzene ju produkujú baktérie v hrubom čreve a jej suplementácia môže podporovať účinky kyseliny maslovej produkovanej v črevách. Kyselina maslová podporuje optimálny stav čriev, podporuje funkcie črevnej bariéry, peristaltiku čriev, vyživuje bunky črevného epitelu a môže podporovať boj organizmu proti lokálnym zápalom v čreve.
Patentované zloženie Bactilardii®
4 kmene živých, lyofilizovaných, vybraných a značkových bakteriálnych kmeňov (Bifidobacterium bifidum Rosell® R0071, Bifidobacterium longum Rosell® R0175, Lactobacillus helveticus Rosell® R0052 a Lactobacillus rhamnosus Rosell® R0011) v proporciách vyhradených pre Duolife a 1 miliarda kvasinkových kmeňov (Saccharomyces boulardii CNCM I-1079).

Koncentrovaná formula
Koncentrovaná formula – celkové množstvo mikroorganizmov je 9 miliardów CFU = 9 x 109 CFU (CFU = colony-forming unit, jednotka tvoriaca kolónie) ŽIVÝCH lyofilizovaných kultúr baktérií a kvasiniek ZARUČENÝCH v prípravku NA KONCI DÁTUMU TRVANLIVOSTI. Koncentrovaná dávka zaručuje pohodlné zažívanie, zvyčajne sú to obe kapsuly raz denne.
Stabilita a prežitie mikroorganizmov
Stabilita a prežitie mikroorganizmov boli laboratórne testované a potvrdené v renomovanom laboratóriu v Spojených štátoch.
Klinické testy
Učinnosť jednotlivých mikrobiálnych kmeňov bola dokumentovaná MNOHÝMI klinickými testami, ktoré zahŕňajú najmenej 30 klinických štúdií pre konkrétne kmene Lallemand použité v produkte (R0011, R0052, R0175 a R0071). Všetky klinické štúdie tiež preukázali vysoký bezpečnostný profil testovaných bakteriálnych kmeňov u ľudí.
Výsledky predklinických testov kmeňov R0175 a R0052 (celkom 7 testov), ktoré preukázali bariérový účinok kmeňov a ich adhéziu (priľnavosť) k črevnému epitelu, ktorá podmieňuje probiotický zdraviu prospešný účinok

Perfektné proporcie
Kmene obsiahnuté v produkte boli použité v proporciách vyhradených pre DuoLife a súčasne v plnom rozsahu použitých v mnohých klinických testoch
Synergický zdraviu prospešný účinok na os črevo - mozog
Klinické štúdie potvrdzujú, že kombinácia bakteriálnych kmeňov R0175 a R0052 obsiahnutá v prípravku DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® má pozitívny vplyv na os črevo - mozog a zároveň prispieva k zlepšeniu fungovania tráviaceho traktu a aj centrálneho nervového systému (CNS). Táto kombinácia má priaznivý vplyv na psychologické funkcie u zdravých ľudí, pomáha udržiavať optimálnu náladu a podporuje ochranu pred nepriaznivými účinkami stresu na funkcie tráviaceho traktu a centrálneho nervového systému. Môžu tiež pomôcť znížiť nepríjemné pocity v črevách spôsobené nadmernými emóciami.
Optimálna ochrana kmeňov
Optimálna ochrana kmeňov - patentovaná inovatívna formulácia chráni kmene pred nepriaznivými účinkami podmienok a pred pôsobením žalúdočnej kyseliny a žlče pomocou patentovanej technológie BIO-SUPPORT™. Stabilita kmeňov v tráviacom trakte sa preukázala v predklinických testoch in vitro a v klinických štúdiách. Mikrogranuly sú navyše chránené kapsulami HPMC s oneskoreným časom uvoľňovania a celok je v patentovanom, priamom obale vhodnom na kontakt s liekmi ACTIV-VIAL™ s výstelkou Activ-Polymer™, ktorá minimalizuje prístup vlhkosti, svetla a kyslíka ku kapsulám obsiahnutým v balení, a chráni bakteriálne a kvasinkové kmene a iné zložky počas skladovania produktu
Na čo by ste mali dávať pozor pri výbere najlepšieho probiotika pre vás a vašich blízkych:

Obsahuje živé kultúry baktérií?
Aké kmene obsahuje produkt?
Koľko kmeňov obsahuje?
Sú kmene vybrané a označené?
Majú kmene klinické testy?
Obsahuje produkt okrem probiotík aj prebiotiká a postbiotiká?
Obsahuje živé kvasnice a aký je ich obsah?
Aký je deklarovaný obsah živých kultúr na konci doby použiteľnosti produktu?
Má produkt testy stability?
Obsahuje prípravok kmene, ktoré pracujú na osi črevo – mozog?
Je potrebné produkt uchovávať v chladničke?
Chráni obal pred svetlom, vlhkosťou a teplotou?
Prečo je DuoLife Clinical Formula ProBactilardii® produktom pre vás a vašich blízkych?

Obsahuje tento produkt okrem probiotík aj prebiotiká a postbiotiká?
Áno
Obsahuje živé kvasnice a aký je ich obsah?
Áno
Obsahuje živé kultúry baktérií?
Áno
Koľko kmeňov obsahuje?
9 miliárd CFU = 9 x 109 CFU
(CFU = jednotka tvoriaca kolónie, jednotka tvoriaca kolónie)
Aký je deklarovaný obsah živých kultúr na konci doby použiteľnosti produktu?
9 miliárd CFU = 9 x 109 CFU (CFU = jednotka tvoriaca kolónie, jednotka tvoriaca kolónie)
Koľko kmeňov obsahuje?
Áno
Majú kmene klinické testy?
Áno
Obsahuje prípravok kmene, ktoré pracujú na osi črevo – mozog?
Áno
Chráni obal pred svetlom a vlhkosťou?
Áno
Je potrebné produkt uchovávať v chladničke?
nie

Spôsob použitia: Dospelí a deti nad 12 rokov: 1 kapsula z každej nádoby denne, zapiť studenou vodou. Celkové použitie zahŕňa 2 kapsuly užívané súčasne - synbiotikum v prvej kapsule a postbiotikum v druhej kapsule. V prípade potreby je možné použitie každej kapsuly zvýšiť do 2 denne. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku. Deti od 7 do 12 rokov: Užívanie kapsúl je povolené po predchádzajúcej konzultácii s lekárom. Deti od 3 do 7 rokov a tehotné a  dojčiace ženy: použitie kapsúl so synbiotikami je potrebné konzultovať s lekárom. Používanie kapsúl s postbiotikom sa neodporúča. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov.
Kapsuly sú určené iba pre deti, ktoré ich dokážu prehltnúť. U detí, ktoré nemôžu kapsulu prehltnúť, je možné obsah kapsuly vysypať a podať na čajovej lyžičke alebo dodatočne rozpustiť v malom množstve vody a ihneď po príprave skonzumovať.
V prípade zažívania antibiotík sa odporúča prípravok konzumovať v období zažívania antibiotík, najlepšie 1 hodinu po aplikácii lieku. Odporúča sa tiež pokračovať v suplementácii 7 - 10 po sebe nasledujúcich dní po ukončení antibiotickej liečby.
V prípade zájazdov do zahraničia, najmä do exotických krajín a oblastí s tropickým podnebím, by sa mal prípravok používať 5 dní pred odletom, počas celého pobytu a 5 dní po návrate zo zahraničia.
Produkt sa nemôže používať ako náhrada pestrej stravy. Vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité pre správne fungovanie organizmu.
Výrobca duolife
Katalógové číslo

Súvisiace produkty

Podobné produkty

© 2020 - 2024 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency