Vitajte na našej upravenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Smilax officinalis 105g

Smilax officinalis (smilax lekársky) pochádza z oblasti Strednej Ameriky a západnej Indie. Obsahuje najmä steroidné saponíny, glykozidy, mitraphylin, rhynchophyllin, hirsutin. Ďalej vápnik, meď, železo, jód, mangán, draslík, kremík, sodík a síru, vitamín A, C, D a skupinu vitamínov B.Harmonizuje meridián obličiek a močového mechúra.Podporuje vylučovanie odpadových solí z tela, blahodárne pôsobí pri psoriáze, reumatických problémoch, artritídach a zápaloch močovo-pohlavného systému.

Katalógové číslo 581
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 9,60 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

SMILAX LEKÁRSKY

Smilax lekársky je trváca ovíjavá rastlina. Pochádza zo Strednej Ameriky, kde sa tradične používa nielen ako účinná rastlina, ktorá zvyšuje vitalitu a sexuálnu potenciu, ale aj ako prísada do piva a iných nápojov, a to predovšetkým kvôli svojej schopnosti vytvárať penu. Západný svet dobyla táto pôvabná rastlinka už v 16. storočí ako účinná proti syfilisu a mnohým ďalším pohlavne prenosným chorobám. Neskôr sa zistilo, že liečebné schopnosti smilaxu sú mimoriadne široké a dá sa využiť u veľkého množstva zdravotných problémov - od impotencie až po bolesti zubov.

Účinky a obsahové látky:

Smilax lekársky má imunomodulačné, protizápalové, tonizujúce, anabolické, afrodiziakálne, antioxidačné a bolesť tlmiace účinky. Posilňuje obranyschopnosť stimuláciou tvorby bielych krviniek – T lymfocytov a makrofágov. Harmonizuje najmä mužský hormonálny systém. Podporuje tvorbu testosterónu a progesterónu, prirodzený anabolizmus a metabolizmus tela. Podporuje činnosť pečene a detoxikáciu tela. Droga obsahuje saponíny, fytosteroly (?-sitosterol, ktorý je významný antioxidant), glykozidy, vápnik, meď, železo, jód, mangán, draslík, kremík, sodík, síru, vitamíny B-komplexu, C, D a provitamín A.

Použitie:

– bolesti kĺbov
– artróza, reumatizmus, reumatoidná artritída
– zápaly obličiek a močového mechúra
– pohlavné choroby
– harmonizácia hormonálneho systému
– zníženie vzniku alergií a ekzémov
– psoriáza (lupienka)
– aknózna a nečistá pleť
– únava


Časť rastliny: koreň

Spôsob prípravy:

Na 1 liter vody 1 čajová lyžička. Variť 3 minúty a hneď scediť. Popíjať po malých šálkach.

Kontraindikácie:
Nie je určené pre deti do 3 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

Objem: 105 g 

Skladovanie:

Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote, mimo dosahu detí.

Výrobca ENERGY
Katalógové číslo 581
EAN 8594069935554
© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON