Vitajte na našej upravenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

UŇA DE GATO, známa tiež ako Vilcacora, čaj

Katalógové číslo 245
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 4,20 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

UŇA DE GATO (mačací dráp) je známa aj pod menom vilcacora. Je to vysoká 20 metrov liana z Amazónie. Pri snahe dostať sa k svetlu sa zachytáva o okolité rastliny svojimi drápkami či pazúrikmi , ktoré vyrastajú hneď vedľa listov.

Prítomnosť fytoorganických látok je vysvetlením možných antioxidačných, antimikrobiálnych, protizápalových a protinádorových účinkov rastliny.

V súčasnej dobe má veľké využitie pri chronickom únavovom syndróme ako imunnostimulačný prostriedok. Je veľmi dobrý pri chrípkových obtiažach, horných dýchacích ciest, reumatizme. Napomáha pri zmiernení prejavov diabetes a hemoroidov.

Ako ďalšie je potrebné poukázať aj na účinky na zníženie kvného tlaku a spevnenie ciev. Taktiež netreba zabúdať že táto rastlinka slúži aj ako antioxidant. Pre tieto účinky vieme použiť vilcacoru alebo uňa de gato, či mačací dráp pri riešení všetkých druhov zápalov ako je artróza, zápalové ochorenie čriev - crohnová choroba, vredové ochorenia žalúdka , pri zníženej imunite ale aj iné... ako napr. rakovina, nádorové ochorenia,problémy s vysokým tlakom.

Zloženie:

sušená mletá vnútorná kôra liany Uncaria tomentosa Willd.D.C.

Účinky:

imunostimulačný, protizápalový, depuratívny (očistný), protimutagénny (protinádorový), hypotenzívny (znižuje krvný tlak), antioxidačný, antiagregačný (proti usadzovaniu trombov a plakov v cievach).

Indikácie:

všetky druhy zápalov - hlavne artrózy a artritídy, vredové ochorenia žalúdka a dvanástorníka, ochorenia čriev, Crohnova choroba, znížená imunita a následné chronické stavy, nádorové ochorenia, zvýšený krvný tlak, na očistu cievnej steny.

Užívanie a dávkovanie:
1 - 2 *) polievkové lyžice na 1 liter vody, variť na miernom ohni 25 - 30 min, potom nechať schladiť, dochutiť, najlepšie včelím medom.
20 - 30gr **) na 1 liter vody, rovnaký postup prípravy.
Deti od 6 rokov 250 ml denne (1/4 - 1/2 lyžice)

Balenie: 

100gr

Kontraindikácie:

hormonálna liečba, transplantácia darcovského tkaniva či orgánov, autoimúnne choroby, práve prebiehajúce očkovanie či vakcinácia, tehotenstvo, rádio- či chemoterapia***)
Balenie: 100gr. sušeného mletého lyka.


Vysvetlivky:
*) dávkovanie schválené SZÚ a Min. zdrav. SR
**) Terapeutické dávkovanie uvádzané ethnomedicinálnymi zdrojmi.
***) V prípadoch kombinácie s rádio- či chemoterapiou nutná predchádzajúca konzultácia s ošetrujúcim a naším lekárom. 

Skladovanie:

Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote, mimo dosahu detí.

Výrobca GOOD NATURE
Katalógové číslo 245
EAN 8594055380108

Podobné produkty

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON