Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Krásne a zdravé vlasy

Zdieľať na sociálnych sieťach

Vlasy - koruna krásy pre mnohé ženy, ale aj mužov. Patria medzi to prvé, čo si všimneme pri kontakte, stretnutí s ľuďmi. Ich kvalita, vizáž, nám často dajú obrázok o človeku, jeho spôsobe života, dokonca o vyznaní, či sympatii k určitému módnemu trendu. Taktiež nám povedia, či sa človek nachádza v harmónii, pohode alebo či podlieha stresu, depresii.

Každá žena túži po krásnych zdravých vlasoch. 

Žena s krákymi vlasmi túži po dlhých, žena s kučeravými vlasmi túži po rovných vlasoch a naopak, svetlovláska po tmavých vlasoch, ryšavá po blond vlasoch. Všetky však majú jedno spoločné - krásne zdravé vlasy. 

Nielen o farbe vlasov, ale aj o ich hustote, či štruktúre rozhoduje predovšetkým naša genetika.  Ako napríklad  Aziatom a Afričanom sa nikdy nenarodí dieťa s blonďavými vlasmi.

Farba vlasov sa dokonca počas života mení, nielen stárnutím, teda úbytkom pigmentu. Ale napríklad aj 10 ročnému dieťaťu, ktoré je blonďavé, môžu vlasy výrazne stmavnúť. Príčinou je množstvo tmavého pigmentu, eumelanínu, ktorý v danom veku v tele narastá. Predovšetkým zmena farby nastáva už spomínaným stárnutím, kedy prichádza k úbytku pigmentu, pružnosti, elasticity vlasov, a v neposlednom rade hustote vlasov. Príčinou je aj úbytok hormónov.

Genetika ovplyvňuje aj pevnosť a objem našich vlasov, štruktúru a farbu.   


Vlas a jeho štruktúra je zdrojom pre rôzne výskumy, pre rôzne vyšetrenia nielen zdravotné ale aj informačné. Využívajú sa aj ako zdroj pre liečenie genetických chorôb a ukazovateľov. Dá sa z nich napríklad určiť, akým spôsobom človek žil, ako sa stravoval, aké mal návyky, v akom prostredí sa zdržiaval, aká bola jeho psychika, zlozvyky, starostlivosť. 

Aj keď vlas vypadne, a nie je už vyživovaný, nerozpadáva sa, je to jediná súčasť nášho tela, ktorá zostáva aj niekoľkotisícroční, či desaťtisícročí a pritom stále v sebe uchováva všetky informácie o jeho nositeľovi. Môže za to jeho štruktúra, ktorá obsahuje 3 rôzne vrstvy - vodoodolnú hornú vrstvu, silnú prostrednú kôru a vnútornú dreň, taktiež bunky a proteíny pevne zviazané k sebe, čo vlasom dodáva  silnú odolnosť. 

 

Keďže vlas obsahuje všetky tieto informácie, je pravdepodobné, že je možná zmena. Zmenou životného štýludetoxikáciou, zmenou postojov, psychickou zmenou  spracovaním minulých situácii so stresom, žiaľom a podobne vieme znova obohatiť našu korunu krásy.  

 

 

 

Vedeli ste, že...?

 • množstvo vytvorených vlasov za jeden deň  20-30
 • počet denne stratených vlasov 50-100
 • priemerný počet vlasov na hlave 100 000 -150 000
 • hustota 200/cm2
 • priemer vlasu 0,1 mm
 • rast vlasu za mesiac  1 cm
 • každý vlas rastie približne 6 rokov, potom niekoľko mesiacov "odpočíva" než vypadne
 • chemické zloženi vlasov obsahuje 50% uhlíka, 21% kyslíka, 17% dusíka, 6% vodíka a 5% síry (vlasový proteín má rovnaké zloženie ako proteín obsiahnutý vo zvieracích kopytách
 • vlasy sú neživé, jediná živá časť vlasu je schovaná vo vlasovej cibuľke v pokožke hlavy
 • vlas je jedným z najpružnejších vlákien na svete, keď je mokrý, dá sa natiahnuť až o 30% svojej dĺžky
 • maximálna dĺžka vlasov je navyše u každého človeka rôzna, čo je dané aj geneticky

 

Hlavné zložky vlasov:

bielkovina, keratín, kolagén, cysteín, cystín, tuky, pigmenty, vitamíny, zinok, horčík, železo, meď, selén, voda 10-13%, pigment  melanín, feomelanín, eumelanín

Pigment je v jednotlivých typoch vlasov zastúpený rôzne. V najväčšom zastúpení je červenohnedý feomelanín, ten sa sa vyskytuje tiež vo väčšej miere vo svetlých vlasoch, v tmavých naopak dominuje eumelanín. 

 

Dôležitým faktorom pre krásne a zdravé vlasy je starostlivosť o vlasy. Zdravie vlasov vychádza zo zdravia celého organizmu. Nielen fyzického alej mentálneho, či psychického.  Zdravá výživa a všetky jej zložky putujú k vlasom. Preto je dôležité zaradiť do jedálneho lístka dostatok bielkovín, minerálov, vitamínov a veľa vody. 

Podstatným faktorom, ktorý prispieva ku kvalite a kráse vlasov je psychika. Psychická rovnováha. Mať rád svoje telo, samého seba. Faktory ako sú stres, depresia, hnev, zlosť, des, dokonca šok sa výrazne podpisujú na kvalite vlasov. Existujú prípady, kedy človek vďaka šoku, desu prišiel o všetky vlasy, bez možnosti opätovného rastu. 

 

Často má človek v sebe zakódované, že jeho vlasy sú príšerné a preto odmieta starostlivosť o ne, teda má v sebe vytvorený blok, kedy je najfektvínejšou možnosťou terapia, ktorá odhalí bloky a ich príčiny. Sú to terapie ako regresná terapia, eft terapia z hľadiska psychického. 

Dnešná súčasná doba ovplyvňuje stav našich vlasov v celku nepriaznivým spôsom a to vplyvom rôznych chemických látok, ktoré sa nachádzajú v ovzduší a tým sa cez vlasy a pokožku dostávajú do nášho tela. Dá sa povedať, že vlasy sú akýmsi chemickým katalizátorom nášho tela, ktoré ukazujú stav v akom sa naše telo a psychika nachádzajú.

Preto je dôležité sa o vlasy starať fyzicky pomocou byliniek, rôznych prírodných produktov, terapiou ako je  hirudoterapia, ktorá v mnohých prípadoch prispela k zlepšeniu kvality vlasov a celého tela. Nadmerné používanie chemických prípravkov vlasy oslabuje a zaťažuje a v tedy je dobré prejsť práve na prírodné vyživovacie produkty

Avšak nielen fyzicky sa človek má starať o svoje telo ale najmä psychicky. Udržiavať sa v harmónii, pokoji, v pozitívnej nálade. Vyhýbať sa stresu, hnevu, depresii. 

 

Vlasom je optimálne pomáhať zvonka aj zvnútra napríklad balíčkom plným vitamínov a minerálov, ktoré podporujú zdravý a krásny rast vlasov. Balíček obsahuje všetky potrebné zložky, ktoré zdravý rast vlasov potrebuje: 

 

tekutý keratín

tekutý kolagén

fytominerál

makový olej

celitín 

Produkty si môžete zakúpiť aj samostatne tu...

 

 

 

regresná terapia

 

 

eft terapia

 

  

hirudoterapia

 

 

Ak máte problém s vlasmi a neviete aký, vyskúšali ste už všetko možné, dokonca ani lekári, vám nevedia pomôcť, existuje diagnostika pomocou prístroja Quantum medical, ktorá vám odhalí v čom presne spočíva tento problém. Pracuje na princípe biorezonancie.

 

 

 

 Autor Adriana Slobodová

 

 

 

 


Nový komentár

© 2020 - 2024 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency