Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Flavocel Energy

Flavocel obsahuje ľavotočivú formu vitamínu C s vysokou schopnosťou vstrebávania, ktorý je dôležitým doplnkom stravy - organizmus si ho totiž nedokáže „vyrobiť“. Pri chrípkových ochoreniach sa vo všeobecnosti odporúča zvýšiť jeho príjem, pretože telo sa chorobe lepšie bráni a regeneruje. Vitamín C je prítomný pri mnohých metabolických reakciách, najmä pri metabolizme proteínov. Je nevyhnutný pre rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a určitých kostných buniek, spolupracuje s protilátkami a ako koenzým sa môže viazať s niektorými jedmi, čím obmedzuje ich účinnosť.

Katalógové číslo 169
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 22,50 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.


Flavocel je bioinformačný prípravok vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka (Hibiscus sabdariffa - 200 mg v jednej tablete ) , obohatený o vitamín C (300 mg v jednej tablete ) a o špeciálnu zmes éterických olejov s antimikrobiálnymi, antibakteriálnymi a antivírovými účinkami.

Ibištek sabdariffa pochádza z tropickej Ameriky, obsahuje prírodný zdroj vitamínu C, organické kyseliny, rastlinné farbivá, slizovité polysacharidy, steroly a flavonoidy, ktoré urýchľujú jeho vstrebávanie. Harmonizuje predovšetkým energetické dráhy obličiek, močového mechúra, troch žiaričov, pľúc, srdca a sleziny, čím pomáha riešiť problémy vzťahujúce sa na nedostatočnú funkciu príslušných orgánov. Väčšina týchto energetických dráh sa naruší najmä pri chrípke a ochoreniach v dôsledku prechladnutia. Vitamín C udržiava organizmus v dobrej kondícii, výťažky z ibišteka dezinfikujú močové cesty a obličky a utišujú kŕče, či už pri kašli alebo inom ochorení. Najmä chrípka zanecháva následky na pohybovom ústrojenstve a kĺboch, pričom tieto ťažkosti sa vzťahujú na dráhu obličiek.

V tele pôsobia rastlinné látky cielene a synergicky. Pokusy vykonané na králikoch napríklad potvrdili, že extrakt z ibišteka zastavuje rast mycobacterium tuberculosis , ďalšie skúšky dokazujú protikŕčové účinky na svalstvo maternice a čriev. Pôsobí ako sedatívum a utišuje rôzne kŕče, či už ide o kašeľ, žalúdočné alebo brušné spazmy. Vo vyšších dávkach eliminuje parazity prítomné v črevách a má vysoký antibakteriálny efekt. Osviežuje organizmus bez vedľajších účinkov znižuje krvný tlak . Rastlinné farbivá anthokyany a flavonoidy vychytávajú spolu s vitamínom C voľné radikály, čím brzdia starnutie buniek. Pôsobia diureticky, zmierňujú opuchy a podporujú vylučovanie žlče. Obsiahnuté fytosteroly znižujú hladinu cholesterolu v krvi, napomáhajú rozpadu močových kameňov a rozpúšťajú tukovápenaté sklerotické usadeniny v cievach. Účinkujú priaznivo proti zápalom močových ciest, močového mechúra, obličiek a prostaty. Vďaka veľkému množstvu ovocných kyselín pôsobí výťažok z ibišteka ako ľahké preháňadlo. V Sudáne sa používa aj pri horúčkach. Posledné výskumy zistili antiepileptický účinok a ochranný vplyv na srdce.

Flavocel obsahuje ľavotočivú formu vitamínu C s vysokou schopnosťou vstrebávania, ktorý je dôležitým doplnkom stravy - organizmus si ho totiž nedokáže „vyrobiť“. Pri chrípkových ochoreniach sa vo všeobecnosti odporúča zvýšiť jeho príjem, pretože telo sa chorobe lepšie bráni a regeneruje. Vitamín C je prítomný pri mnohých metabolických reakciách, najmä pri metabolizme proteínov. Je nevyhnutný pre rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a určitých kostných buniek, spolupracuje s protilátkami a ako koenzým sa môže viazať s niektorými jedmi, čím obmedzuje ich účinnosť.

Vitamín C pôsobí antioxidačne a umožňuje činnosť rôznych enzýmov v tele. Je dôležitý pre tvorbu niektorých látok prítomných pri prenose vzruchov medzi nervovými bunkami.

Potrebný je aj na správnu imunitnú odpoveď na infekciu, na hojenie rán, zlepšuje tvorbu hormónov nadobličiek a kolagénu (spojivo medzi bunkami), znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje vstrebávanie železa z potravy.

Komplex látok z ibišteka sabdariffa a vitamínu C vhodne dopĺňa vybraná zmes éterických olejov - eukalyptu, grepu, kardamomu, kopaivy a guajaku, ktoré zvýrazňujú a rozširujú účinky preparátu najmä v prospech činnosti pľúc a priedušiek .

Nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut a anémiu, býva príčinou opuchov ďasien, slabosti, únavy a krvácania z nosa.

Dávkovanie:

Preventívne odporúčame 1-2 tablety Flavocelu denne, po dohode s lekárom je možné dávky zvýšiť. Výhodnejšie je užívať vitamín C v niekoľkých menších dávkach než ho konzumovať naraz vo veľkom množstve. Organizmus potom nie je schopný využiť ho úplne, práve naopak, jeho veľké množstvo zaťaží obličky.

Využitie Flavocelu:

Pri nachladnutí, chrípkach, angínach a problémoch s prieduškami (pri teplotách odporúčame spolu s prípravkom Vironal alebo Infektin ), na podporu činnosti srdca a kostnej drene, na správnu výživu a regeneráciu zubov, ďasien, ciev a kostných buniek, na lepšie vstrebávanie železa , na zníženie cholesterolu v krvi, pre lepší metabolizmus proteínov, tvorbu hormónov nadobličiek, kolagénu a väziva, pre ľahšiu činnosť enzýmov, pre lepší prenos medzi nervovými bunkami, pri zápaloch močových ciest, mechúra, obličiek, prostaty, pri obličkových a močových kameňoch, dne, pri vysokom krvnom tlaku, opuchoch, alergiách, anémii, skorbute, pri celkovej slabosti, únave, ochabnutosti a pri pocite dolámanosti tela, rovnako pri spazmoch čriev, brucha, žalúdka, maternice, pľúc a pod. Flavocel je vhodné podávať aj pri epilepsii, tuberkulóze, zápche, artérioskleróze, pri zníženej imunite alebo pri parazitoch v črevách. Patrí k veľmi dobrým antioxidantom, obmedzuje účinky niektorých jedov a urýchľuje vyplavovanie ťažkých kovov z tela.

Flavocel je veľmi vhodný pre diabetikov. Neobsahuje cukry.

Flavocel je biologicky vysoko aktívny prípravok, ktorý sa dá veľmi dobre kombinovať s ostatnými potravinovými doplnkami a s ďalšími produktmi pre zdravie.

Výrobca ENERGY
Katalógové číslo 169
EAN 8594069933055

Podobné produkty

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency