Vitajte na našej upravenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Inulín + vitamín C

Inulín je skutočne vzácna vláknina, ktorá je pre každého potrebná a preto by mala byť súčasťou správnej životosprávy každého. Je oligosacharid, resp. polysacharid, ktorý sa však v črevách správa ako rozpustná vláknina. Pre črevné baktérie je aj zdrojom energie a má probiotický účinok.Inulín netreba predstavovať diabetikom, je im veľmi dobre známy, stretávajú sa s ním každý deň, keď konzumujú sladké, dia výrobky. Vďaka sladkastej chuti, inulín slúži ako náhrada cukru, no možno ho nájsť aj v nízkotučných výrobkoch, keďže je aj vhodnou náhradou tukov.

Katalógové číslo 830
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 12,90 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

Inulín

Priaznivo pôsobí na takmer celú tráviacu činnosť, je prebiotikum, ktoré sa špeciálne zameriava na zachovanie prirodzenej črevnej flóry. Organizmus chráni pred nádorovými a zápalovými ochoreniami, predovšetkým pred vznikom rakoviny hrubého čreva, pričom zabezpečuje správne trávenie a rýchlymi pocitmi sýtosti žalúdka, prechádza nadmernej konzumácii potravín. Aj preto, je inulín často dôležitou zložkou diét a jeho konzumácia sľubuje zaručené úspechy v chudnutí.

Keďže prevažnú časť inulínu tvorí fruktóza, čiže ovocný cukor, inulín znižuje glykemický index potravín, jeho kalorická hodnota je minimálna až nulová a nezvyšuje ani hladinu krvného tlaku. Dokonca, dohliada na správne vstrebanie živín, predovšetkým vápnika, čím prispieva k zdravému vývoju kostí a pomáha predchádzať vzniku osteoporózy.

Nedávne výskumy preukázali, že až 40% obyvateľov Strednej Európy trpí črevnou malabsorbciou, čiže poruchou vstrebávania, a práve pre túto skupinu ľudí, môže zvýšený prísun inulínu priniesť menej vážne, zdravotné ťažkosti. Ide o tráviace ťažkosti spojené s pocitmi plnosti žalúdka, zvýšenú plynatosť alebo riedku stolicu.

Inulín je predovšetkým zdrojom prírodnej vlákniny.

Zloženie:

Inulín, vitamín C, betakarotén, sukralóza

Dávkovanie:

deti od 4 rokov 1 tabletu denne, deti od 7 rokov 2 tablety denne, dospelí až 4 tablety denne. Možné užívať nepretržite.

Nie je náhradou pestrej stravy. Ak trpíte malabsorbicou čriev, konzumujte inulín s mierou, inak vám hrozí zbytočné zaťaženie tráviaceho traktu.

Balenie:

80 tabliet

 

Skladovanie:

Vysoká koncentrácia inulínu v tablete môže spôsobiť zmäknutie tablety pri dlhšom pôsobení vyššej teploty. Skladujte pri menšej izbovej teplote, mimo dosahu detí.

Výrobca HEMANN
Katalógové číslo 830
EAN 85934313

Podobné produkty

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON