Flavocel Energy

Flavocel Energy

Produkt vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka (135 mg), obohateného o vitamín C (200 mg) a o špeciálnu zmes éterických olejov. Je charakteristický svojimi antimikrobiálnymi, antibakteriálnymi a antivírovými účinkami. Má významný vplyv na ochranu buniek a umožňuje činnosť mnohých enzýmov, je vhodným doplnkom pri rôznych chrípkových ochoreniach, nachladnutí, angínach a prieduškových problémoch, pri celkovej slabosti, únave, ochabnutosti a na rýchle dodanie energie, na správnu výživu a regeneráciu zubov, ďasien, ciev a kostných buniek je vhodný aj pre diabetikov 

22,40 € s DPH

Výrobca: ENERGY

Vypredané odporúčame vitaflorin alebo vitamín C duolife 

Flavocel je bioinformačný prípravok vyrobený z koncentrovaného extraktu ibišteka (Hibiscus sabdariffa - 200 mg v jednej tablete ) , obohatený o vitamín C (300 mg v jednej tablete ) a o špeciálnu zmes éterických olejov s antimikrobiálnymi, antibakteriálnymi a antivírovými účinkami.

Ibištek sabdariffa pochádza z tropickej Ameriky, obsahuje prírodný zdroj vitamínu C, organické kyseliny, rastlinné farbivá, slizovité polysacharidy, steroly a flavonoidy, ktoré urýchľujú jeho vstrebávanie. Harmonizuje predovšetkým energetické dráhy obličiek, močového mechúra, troch žiaričov, pľúc, srdca a sleziny, čím pomáha riešiť problémy vzťahujúce sa na nedostatočnú funkciu príslušných orgánov. Väčšina týchto energetických dráh sa naruší najmä pri chrípke a ochoreniach v dôsledku prechladnutia. Vitamín C udržiava organizmus v dobrej kondícii, výťažky z ibišteka dezinfikujú močové cesty a obličky a utišujú kŕče, či už pri kašli alebo inom ochorení. Najmä chrípka zanecháva následky na pohybovom ústrojenstve a kĺboch, pričom tieto ťažkosti sa vzťahujú na dráhu obličiek.

V tele pôsobia rastlinné látky cielene a synergicky. Pokusy vykonané na králikoch napríklad potvrdili, že extrakt z ibišteka zastavuje rast mycobacterium tuberculosis , ďalšie skúšky dokazujú protikŕčové účinky na svalstvo maternice a čriev. Pôsobí ako sedatívum a utišuje rôzne kŕče, či už ide o kašeľ, žalúdočné alebo brušné spazmy. Vo vyšších dávkach eliminuje parazity prítomné v črevách a má vysoký antibakteriálny efekt. Osviežuje organizmus bez vedľajších účinkov znižuje krvný tlak . Rastlinné farbivá anthokyany a flavonoidy vychytávajú spolu s vitamínom C voľné radikály, čím brzdia starnutie buniek. Pôsobia diureticky, zmierňujú opuchy a podporujú vylučovanie žlče. Obsiahnuté fytosteroly znižujú hladinu cholesterolu v krvi, napomáhajú rozpadu močových kameňov a rozpúšťajú tukovápenaté sklerotické usadeniny v cievach. Účinkujú priaznivo proti zápalom močových ciest, močového mechúra, obličiek a prostaty. Vďaka veľkému množstvu ovocných kyselín pôsobí výťažok z ibišteka ako ľahké preháňadlo. V Sudáne sa používa aj pri horúčkach. Posledné výskumy zistili antiepileptický účinok a ochranný vplyv na srdce.

Flavocel obsahuje ľavotočivú formu vitamínu C s vysokou schopnosťou vstrebávania, ktorý je dôležitým doplnkom stravy - organizmus si ho totiž nedokáže „vyrobiť“. Pri chrípkových ochoreniach sa vo všeobecnosti odporúča zvýšiť jeho príjem, pretože telo sa chorobe lepšie bráni a regeneruje. Vitamín C je prítomný pri mnohých metabolických reakciách, najmä pri metabolizme proteínov. Je nevyhnutný pre rast a regeneráciu zubov, ďasien, väziva, ciev a určitých kostných buniek, spolupracuje s protilátkami a ako koenzým sa môže viazať s niektorými jedmi, čím obmedzuje ich účinnosť.

Vitamín C pôsobí antioxidačne a umožňuje činnosť rôznych enzýmov v tele. Je dôležitý pre tvorbu niektorých látok prítomných pri prenose vzruchov medzi nervovými bunkami.

Potrebný je aj na správnu imunitnú odpoveď na infekciu, na hojenie rán, zlepšuje tvorbu hormónov nadobličiek a kolagénu (spojivo medzi bunkami), znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje vstrebávanie železa z potravy.

Komplex látok z ibišteka sabdariffa a vitamínu C vhodne dopĺňa vybraná zmes éterických olejov - eukalyptu, grepu, kardamomu, kopaivy a guajaku, ktoré zvýrazňujú a rozširujú účinky preparátu najmä v prospech činnosti pľúc a priedušiek .

Nedostatok vitamínu C spôsobuje skorbut a anémiu, býva príčinou opuchov ďasien, slabosti, únavy a krvácania z nosa.

Dávkovanie:

Preventívne odporúčame 1-2 tablety Flavocelu denne, po dohode s lekárom je možné dávky zvýšiť. Výhodnejšie je užívať vitamín C v niekoľkých menších dávkach než ho konzumovať naraz vo veľkom množstve. Organizmus potom nie je schopný využiť ho úplne, práve naopak, jeho veľké množstvo zaťaží obličky.

Využitie Flavocelu:

Pri nachladnutí, chrípkach, angínach a problémoch s prieduškami (pri teplotách odporúčame spolu s prípravkom Vironal alebo Infektin ), na podporu činnosti srdca a kostnej drene, na správnu výživu a regeneráciu zubov, ďasien, ciev a kostných buniek, na lepšie vstrebávanie železa , na zníženie cholesterolu v krvi, pre lepší metabolizmus proteínov, tvorbu hormónov nadobličiek, kolagénu a väziva, pre ľahšiu činnosť enzýmov, pre lepší prenos medzi nervovými bunkami, pri zápaloch močových ciest, mechúra, obličiek, prostaty, pri obličkových a močových kameňoch, dne, pri vysokom krvnom tlaku, opuchoch, alergiách, anémii, skorbute, pri celkovej slabosti, únave, ochabnutosti a pri pocite dolámanosti tela, rovnako pri spazmoch čriev, brucha, žalúdka, maternice, pľúc a pod. Flavocel je vhodné podávať aj pri epilepsii, tuberkulóze, zápche, artérioskleróze, pri zníženej imunite alebo pri parazitoch v črevách. Patrí k veľmi dobrým antioxidantom, obmedzuje účinky niektorých jedov a urýchľuje vyplavovanie ťažkých kovov z tela.

Flavocel je veľmi vhodný pre diabetikov. Neobsahuje cukry.

Flavocel je biologicky vysoko aktívny prípravok, ktorý sa dá veľmi dobre kombinovať s ostatnými potravinovými doplnkami a s ďalšími produktmi pre zdravie.

Nový komentár

* (Povinné)

Nová otázka k produktu

* (Povinné)

Alternatívne produkty

 • Vitaflorin Energy vitamíny

  Produkt z nazvom vitaflorin je plný vitamínov z prírody,  je...

  19,50 € s DPH

 • Revitae Energy (geriatrim)

  Účinky Revitae znižujú negatívny dopad stresu (distres) na...

  23,40 € s DPH

 • Natural Kolagén DuoLife (collagen)

  Kolagen od duolife v bio kvalite obohatený antioxidantom. Výborne...

  NOVINKA

  35 € s DPH

 • ProChorterol DuoLife

  Znižuje hladinu zlého cholesterolu a zabraňuje jeho hromadeniu v...

  NOVINKA

  29 € s DPH

 • Smilax officinalis 105g

  Smilax officinalis (smilax lekársky) pochádza z oblasti Strednej...

  9,60 € s DPH

 • Grepofit Energy

  Grepofit je bioinformačný prípravok s vyváženou kombináciou...

  18,20 € s DPH

 • Grepofit drops -kvapky

  Grepofit drops je vhodný : proti vírusom, baktériám a plesniam...

  14,70 € s DPH

 • Natural Vitamín C DuoLife

  Kompletný vitamín C, bez konzervantov, vo fľaši,v bio...

  NOVINKA

  29 € s DPH

 • 100% vitamín C s výťažkom z hroznových jadier

  Výživový doplnok s obsahom vitamínu C a výťažkom z hroznových...

  9,90 € s DPH

  13,90 € s DPH Zľava 4 €

 • Grapefruit Plus Kvapky

  Olejový výťažok z grapefruitových jadierok obsahuje...

  9,90 € s DPH

  12,90 € s DPH Zľava 3 €

 • Dračia krv 50ml

  Dračia krv Croton lechleri Muell . (Arg.)Živica, výživový doplnok,...

  12,90 € s DPH

 • Balíček "Tetánia, únava"

  Produkty v balíčku sú riešením pre tých, ktorí chcú aktivovať...

  NOVINKA

  180 € s DPH

  198,19 € s DPH Zľava 18,19 €

 • L-lyzín extra

  Proti vírusom, chrípkam. Komplexné zloženie 3 účinných látok:...

  6,90 € s DPH

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info