Vitajte na našej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Lapacho 105g

(Tabebuia serratifolia)V tropických dažďových pralesoch Strednej Ameriky rastie vysoký strom s hladkou kôrou a rúrkovitými kvetmi, ktorého účinné účinky miestne domorodé kmene poznajú už stáročia. Indiáni ho nazývajú slovom, ktoré sa dá preložiť ako „mať moc a silu“. Moderná história lapacha sa datuje od roku 1884, kedy bola izolovaná jeho najdôležitejšia obsahová látka a neskôr sa testovali účinky na liečbu rôznych foriem rakoviny. Úspešnosť bola natoľko zarážajúca, že brazílska vláda uvalila informačné embargo na výsledky všetkých klinických výskumov, ktoré sa lapacha týkali. Toto embargo bolo porušené až v roku 1981. Od tej chvíle záujem o túto rastlinu vo svete veľmi prudko stúpa.

Katalógové číslo 577
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 10,50 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

LAPACHO - terapuetický čaj

Lapacho má imunostimulačné, protizápalové, antioxidačné, bolesť utišujúce a predovšetkým protirakovinové účinky. Kôra obsahuje naftochinóny a antrachinóny, čo sú látky, ktoré sa len zriedka vyskytujú v jednej rastline spoločne. Mimoriadne účinky sa preto pripisujú ich synergickému pôsobeniu. Najvýznamnejším naftochinónom je lapachol s výraznými protirakovinovými účinkami. Droga ďalej obsahuje flavonoidy, ktoré pôsobia antioxidačne, vitamíny (B, C, provitamín A), minerálne látky (vápnik, draslík, fosfor a horčík) a stopové prvky (kremík, cín a mangán).

 

Použitie:

– zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
– astma a alergie
– zápaly žalúdka
– diabetes
– ochorenia pečene
– prekonaná borelióza a mononukleóza
– ochorenia nervovej sústavy
– nádorové ochorenia
– zvonka pri kožných a gynekologických ťažkostiach

Časť rastliny: kôra kmeňa

Spôsob prípravy:

Na 1 liter vody 3–4 čajové lyžičky. Variť 5 minút a nechať 15 minút vylúhovať. Popíjať po malých šálkach. Nepoužívať hliníkové nádoby. Druhýkrát neohrievať.

Kontraindikácie:
Neužívať v tehotenstve, pri nízkom tlaku, srdcovej nedostatočnosti, hnačkových a horúčkových ochoreniach. Nevhodné pre deti do 3 rokov.

Skladovanie:

Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote, mimo dosahu detí.

Výrobca ENERGY
Katalógové číslo 577
EAN 8594069935516

Podobné produkty

© 2020 - 2023 L.E.A. spol s.r.o. - www.milara.sk
Powered by MIBRON  |  Created by Faustagency