Vitajte na našej upravenej stránke. Zaregistrujte sa a zbierajte body za nákup.

Uncaria tomentosa ( vilcacora, uňa de gato) 55g

Uncaria tomentosa (vilcacora – mačací pazúr) je jednou z najznámejších účinných rastlín pochádzajúcich z oblasti peruánskych Ánd. Pôvodní obyvatelia Peru rastlinu uctievali a pre jej pozoruhodné vlastnosti ju pomenovali vilcacora, čo v jazyku kečua znamená „svätá rastlina“.Vilcacora obsahuje veľké množstvo alkaloidov, sterolov, aminoglykozidov, terpénov, tanínov, flavonoidov a ďalších významných látok. Výrazne pomáha pri správnej funkcii imunitného systému a blahodárne pôsobí pri onkologických ochoreniach.

Katalógové číslo 580
Dostupnosť Skladom
Cena s DPH 6,50 €

Nakúpte ešte za 100,00 € a získajte dopravu ZADARMO.

UNCARIA TOMENTOSA (vilkakora, mačací pazúr)

Uncaria rastie v nížinných tropických pralesoch Strednej a Južnej Ameriky, najmä v oblasti Peru. Domorodé kmene používajú túto lianu už prinajmenšom 2 000 rokov pri širokom spektre zdravotných ťažkostí. Do povedomia západného sveta sa uncaria dostala až v 70. rokoch minulého storočia vďaka činnosti kresťanských misionárov. Informácie o zázračnom vyliečení zhubných nádorov a dôkazy o mimoriadnych vlastnostiach tejto rastliny podnietili záujem farmaceutických firiem na celom svete. V súčasnosti sú účinky uncarie laboratórne aj klinicky preukázané, ide o veľmi silnú účinnu rastlinu.

Použitie:


– zápalové ochorenia (vírusy, baktérie, plesne)
– astma
– reumatizmus, artritída
– choroby zažívacieho traktu, najmä žalúdočné vredy a zápaly čriev
– menštruačné poruchy
– kardiovaskulárne choroby, vysoký krvný tlak
– nádorové ochorenia

Časť rastliny: kôra z koreňov

 

Droga obsahuje alkaloidy (dôležitý z nich je izopteridín s imunostimulačnými účinkami), fytosteroly (prevažne ?-sitosterol, ktorý je významným antioxidantom), ďalej flavonoid epikatechín rovnako so silnými antioxidačnými účinkami a v neposlednom rade proantokyanidíny, ktoré zlepšujú pružnosť cievnych kapilár. Droga brzdí rast rakovinových buniek vyvolaním apoptózy – riadenej bunkovej smrti akokoľvek poškodenej bunky.
Droga teda pôsobí aj antimutagénne, a preto je významnou prevenciou vzniku nádorových ochorení u osôb so zvýšeným rizikom ich výskytu.

 

Kontraindikácie:


Nepodávať pacientom po transplantácii orgánov a po transfúzii. Nevhodné pre tehotné a dojčiace ženy, deti do 3 rokov, hemofilikov, diabetikov užívajúcich inzulín, pacientov s autoimunitnými chorobami a osoby užívajúce hormonálnu liečbu.

 

Spôsob prípravy:

Na 1 liter vody 1 zarovnaná polievková lyžica. Nechať asi 1–2 hodiny macerovať v studenej vode a potom zvoľna variť maximálne 20 minút. Scediť a popíjať po malých šálkach. Nenechávať v termoske.
Účinky a obsahové látky: Uncaria tomentosa má imunostlimulačné, regeneračné, protialergické, silné antioxidačné a protirakovinové účinky. Uvádza sa, že zvyšuje obranyschopnosť až o 60%.

Objem: 55 g

 

Skladovanie:

Skladujte na suchom mieste, pri izbovej teplote, mimo dosahu detí.

Výrobca ENERGY
Katalógové číslo 580
EAN 8594069935547

Podobné produkty

© 2020 FAUST AGENCY s.r.o.
Používam e-shop MIBRON